РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761490<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kyiashko Yu. P. 
Communication potential of frame composition structure in television message = Комунікаційний потенціал композиційної структури кадру в телевізійному повідомленні / Yu. P. Kyiashko // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2019. - № 4. - С. 37-43. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Під час проводення дослідження використано такі методи: типологічного аналізу для систематизації телепрограм інформаційного мовлення на основі загальних ознак і властивостей для подальшого дослідження; аналіз наукової літератури - для формування теоретико-методологічної бази за обраним напрямом дослідження; індукції; моніторингу, контент-аналізу (за допомогою розкадрування сюжетів) - для відстеження закономірностей і кількісних характеристик візуальних компонентів у новинах. Проаналізувавши низку досліджень з композиційної побудови кадру на телебаченні, зроблено висновок, що композиційна конструкція відеокадру в новинному повідомленні - це оптимальне розташування об'єктів зйомки в межах кадру, що характеризується: технічною зручністю створення відео в загальному процесі виробництва новин; легкістю й простотою сприйняття візуальної інформації для глядача; максимальною насиченістю інформації в межах одного відеокадру. На сучасному етапі розвитку інформаційних технологій перевага віддається оперативності відображення події на будь-який носій візуальної інформації. Якщо смислове навантаження відео має резонансне значення, якість і професіоналізм створення відеорядув новинах посідатимуть другорядне місце, то головним залишиться фіксація факту у будь-який спосіб. Створення якісного відео в таких випадках залежить від операторської майстерності. Про це свідчать проаналізовані прийоми побудови композиції кадру в інформаційних українських телепрограмах "Подробиці" ("Інтер"); "Вікна-новини" (СТБ); "ТСН" ("1+1"); "Факти" (ICTV); "Події тижня" ("Україна"). Виявлено типи композиційної структури кадру, що здатні підсилити комунікаційний потенціал відеоконтенту, а також основні помилки: відсутність врівноваженості, естетичної гармонії, центрування та акцентуації ключових моментів. У дослідженні вперше зроблено спробу проаналізувати способи побудови відеокадрів і виявити ступінь комунікаційного потенціалу залежно від композиційної структури в інформаційних сюжетах на українських провідних телеканалах. Проаналізовані прийоми і рекомендації щодо побудови композиції кадру можуть бути використані під час відеозйомки інформаційних сюжетів з метою підвищення якості і підсилення комунікаційних меседжей відеоконтенту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.162.1 + Ч632.174

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського