РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761559<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Різник Ю. Б. 
Індексна оцінка стану тканин пародонта у хворих на цукровий діабет II типу / Ю. Б. Різник, С. С. Різник // Сучас. стоматологія. - 2019. - № 5. - С. 42-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Стоматологічний статус хворих на цукровий діабет (ЦД) і шляхи його корекції є важливим етапом у комплексі лікувально-профілактичних заходів при даній патології. Мета дослідження - виявлення порушень пародонтологічного статусу на тлі ЦД II типу та його впливу на пародонт у залежності від стадії компенсації ЦД та тривалості захворювання. Проведено обстеження 47 хворих на генералізований пародонтит (ГП) на тлі ЦД II типу віком від 40 до 70-ти років. Кількісну оцінку стану запалення ясен проводили за допомогою папілярно-маргінально-альвеолярного індексу РМА (C. Parma, 1960). Для гігієнічної оцінки стану пародонта використовували індекс гігієни порожнини рота OHI-S за Greene-Vermillion (1964). З метою визначення ступеня тяжкості ГП використано пародонтальний індекс РІ (A. Russel, 1956). Кровоточивість ясен оцінювали за допомогою індексу BoP (Ainamo, Bay, 1975). З метою визначення ступеня компенсації ЦД проведено дослідження у крові рівня глікованого гемоглобіну (HbA1c). Оцінка гінгівальних і пародонтальних індексів при середньостатистичному опрацюванні продемонструвала їх високі показники, які знаходились у прямій кореляційній залежності від тяжкості й перебігу ГП, стадії компенсації, тяжкості та тривалості ЦД. Гігієнічний стан порожнини рота відповідає незадовільній оцінці, що сприяє розвитку патогенної мікрофлори порожнини рота. Висновки: у результаті проведених досліджень у всіх хворих на ЦД II типу діагностували ГП, що свідчить про взаємозв'язок ЦД й ГП. Пародонтальний статус хворих на ЦД II типу характеризується високими показниками гінгівальних і пародонтальних індексів, незадовільним гігієнічним станом порожнини рота, що свідчить про недостатній рівень первинної профілактики й лікування. Дослідження мікрофлори пародонтальних кишень сприятиме проведенню цілеспрямованих заходів профілактики і лікування ГП на тлі ЦД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського