РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Палійчук В. І. 
Деякі аспекти професійної підготовки майбутніх стоматологів методами ситуативного моделювання / В. І. Палійчук // Сучас. стоматологія. - 2019. - № 5. - С. 106-109. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На сучасному ринку праці, у тому числі вітчизняному, молодий фахівець, зокрема лікар-стоматолог, опиняється в нерівних умовах з досвідченими фахівцями, оскільки відчуває брак професійного досвіду та низький рівень готовності до реальних умов практичної діяльності. Така ситуація обумовлює застосування у процесі професійної підготовки майбутніх стоматологів педагогічних технологій, методів і засобів навчання, які б максимально наблизили освітній процес до реальних умов практичної діяльності. Актуальність порушеної проблеми обумовлена наявністю низки суперечностей: між існуючою системою професійної підготовки майбутніх стоматологів і недосконалістю її теоретичних основ з позицій запровадження компетентнісного підходу; між потенційними можливостями застосування ситуативного моделювання у професійній підготовці майбутніх стоматологів і недостатнім рівнем його науково-методичного супроводу. Мета дослідження - висвітлення деяких аспектів професійної підготовки майбутніх стоматологів методами ситуативного моделювання. Для проведення дослідження було використано аналіз науково-педагогічної літератури, наведено дефініцію "ситуативне моделювання"; проаналізовано методи ситуативного моделювання (імітаційні та ділові ігри, "case-study", ситуаційні задачі) у професійній підготовці майбутніх стоматологів; визначено їх переваги та недоліки; розглянуто можливості їх застосування на кафедрі ортопедичної стоматології ІФНМУ. Результати свідчать про те, що методи ситуативного моделювання є ефективними у процесі професійної підготовки майбутніх стоматологів. Висновок: методи ситуативного моделювання забезпечують формування професійної компетентності та готовності до майбутньої професійної діяльності. Перевагами цих методів є формування вмінь: аналітичних; практичних; творчих; комунікативних; соціальних; рефлексивних. Їх запровадження у процес професійної підготовки майбутніх стоматологів потребує розуміння їх специфіки та особливостей використання в умовах медичного університету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського