РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761644<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Благун І. С. 
Оцінка ефективності комерційних банків за допомогою методу DEA / І. С. Благун // Бізнес Інформ. - 2020. - № 11. - С. 192-197. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто застосування методу DEA (Data Envelopment Analysis) в оцінці ефективності функціонування комерційних банків. Даний підхід не вимагає знань форми функції ефективності. Використовуючи емпіричні величини вхідних даних і результатів щодо фінансово-банківських установ, ми шукаємо ваговий коефіцієнт, щоб максимізувати ефективність. Мета роботи - оцінка якості управління комерційними банками за допомогою DEA-моделі. Методологією вибрано DEA-моделювання, тому що даний метод нівелює проблему гетероскедастичності, яка виникає при параметричному моделюванні. У методиці проведеного аналізу середовища функціонування банків комерційний банк розглядається як економічна одиниця зі специфічними витратами, котрі внаслідок проведеної діяльності використовуються для генерування конкретних результатів. Розвинуто принцип добування інформації зі спостережень. Так, порівняно з параметричним підходом, метою якого є усереднення даних у рамках однієї регресійній моделі, метод DEA дозволяє побудувати Парето-оптимальну межу всіх рішень, враховуючи кожне окреме спостереження. При аналізі діяльності комерційних банків їх активи та кількість працівників були обрані для дослідження з урахуванням ресурсів. З іншого боку, результатом стала досягнута вартість депозитів, вартість позик, кількість клієнтів банку та забезпеченість даного банку, визначена коефіцієнтом платоспроможності. Встановлено, що найбільший вплив на результати дослідження мали розміри отриманих депозитів і позик комерційних банків. Вимірювання ефективності у даній статті полягає у знаходженні мінімального значення коефіцієнта ефективності, що дозволяє зменшити вхідні дані, але так, щоб рівень вихідних даних залишався на тій самій позиції. На основі проведеного дослідження можна стверджувати, що людські ресурси та активи найкраще впливають на розмір депозитів та позик і мають високий рівень ефективності. Тому конкуренція між фінансовими установами за клієнтів посилюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.218.134

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського