РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко А. М. 
Методичний підхід щодо визначення техніко-економічної ефективності зносостійкого наплавлення / А. М. Ткаченко, В. В. Круглікова, В. А. Юхно // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - 3 (ч. 2). - С. 129-135. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано методичний підхід щодо використання технологій відновлення деталей будівельного обладнання шляхом наплавлення та використанням зносостійких матеріалів. Підставою для використання таких технологій є те, що наплавлення високолегованого зносостійкого сплаву на робочі поверхні деталей в декілька разів збільшує термін служби та надає змогу багатократно повторювати дану процедуру. Наголошено, що доволі часто, вибір способу наплавлення та матеріалу для наплавлення проводять без достатнього техніко-економічного обгрунтування. Нерідко одні й ті ж самі деталі на різних підприємствах наплавляють матеріалами, використання яких не завжди є економічно доцільним. Аргументовано, що доволі часто за вибору зносостійкого сплаву відштовхуються від вартості матеріалів для наплавлення та показника твердості металу, що наплавляється. Вибір зносостійких сплавів за найменшою ціною матеріалу для наплавлення, без врахування зносостійкості, може призвести до великих економічних збитків, хоч він і широко застосовується суб'єктами господарювання в цілому, та ремонтними підприємствами зокрема. Підхід до вибору матеріалу з метою наплавлення не слід визнати доцільним, якщо він не враховує термін експлуатації відновлених деталей, собівартість наплавлення та загальну економічну ефективність їх використання. Зазвичай вибір матеріалу, аргументований його вартістю та показником твердості наплавленого шару, не є економічно доцільним і потребує більш глибокого аналізу. Тому відбір матеріалу для відновлення та підвищення зносостійкості деталей машин потребує багатокритеріального підходу. Практика показує, що більшість наплавлених деталей втрачає свою працездатність через недостатню зносостійкість сплавів, та лише невелика частина і через зниження витривалості за знакозмінних навантажень. Доведено доцільність використання методики розрахунку економічної ефективності зносостійкого наплавлення та більш повного розрахунку собівартості відновлення деталей машин за допомогою методу наплавлення. Наведено результати розрахунків економічної ефективності відновлення деталей землерийних, дорожніх та інших видів будівельних машин, які працюють в умовах абразивного зношування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського