РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шумило С. 
Український осередок на Афоні: скит Чорний Вир та його зв'язки з козацтвом / С. Шумило // Укр. іст. журн. - 2020. - № 3. - С. 119-133. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На основі аналізу широкого кола архівних джерел та опублікованих матеріалів простежено заснування, розвиток і занепад у XVIII - першій половині XIX ст. скиту Чорний Вир на Афоні, розкрито його значення у житті українського чернецтва Святої Гори, зв'язки з козацтвом, виявлено роль старшини у ктиторській підтримці обителі та святогірських ченців-співвітчизників. Методологічні засади дослідження грунтуються на принципах історизму, наукової об'єктивності, системності, діалектичному підході до історичних явищ. Відповідно до поставленої мети й завдань було використано сукупність загальнонаукових, міждисциплінарних, спеціальних методів дослідження. Використано маловідомі архівні джерела, на основі яких комплексно досліджено процес заснування й діяльності українського скиту на Афоні у XVIII - першій половині XIX ст. Шляхом аналізу архівних та опублікованих матеріалів виявлено малознані аспекти розвитку й діяльності цього українського осередку, його зв'язки з чернецтвом і козацтвом в Україні. Наголошено, що святогірський "козацький" скит є важливим елементом спадщини українського чернецтва на Афоні, прямим свідченням тісних духовно-культурних зв'язків Січі з центром православного чернецтва й ісихазму. Зазначено, що ця пам'ятка присутності запорожців на Святій Горі має духовно-культурну та науково-історичну цінність, потребує подальших досліджень і відновлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-294 + Э372.14-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського