РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761858<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабій Н. В. 
Математичне моделювання концентраційних розподілів FE/TB-магнітних багатоскладових середовищ / Н. В. Бабій, І. П. Саланда // Телекомунікац. та інформ. технології. - 2020. - № 1. - С. 129-141. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Важливим напрямом ресурсозбереження та підвищення технологічних характеристик матеріалів є застосування наноплівок і нанопокриттів різного призначення. Останні є багатошаровими наносередовищами, що характеризуються неоднорідністю фізичних властивостей (механічних, дифузійних, електричних, магнітних, оптичних). Вони широко використовуються як конструкційні ресурсозберігаючі матеріали в напівпровідниковій та електронній промисловості (для нових поколінь запам'ятовуючих пристроїв і мікросхем), атомній енергетиці, як нанопокриття робочих органів обладнання для виробництва скловолоконних, мікропористих фільтрувальних матеріалів тощо. Це зумовило за останні роки ріст експериментальних і теоретичних досліджень дифузійної кінетики багатошарових нанокомпозитів, що надає можливість одержання на базі матеріалів із відомими властивостями нових матеріалів, створення яких пов'язане зі структурними змінами при агрегатуванні наношарів із різними властивостями. Зокрема, при агрегації (Fe/Tb)-магнітних багатошарових наноплівок виявлено значні ефекти магнетострикції (стискання зразків). Побудовано математичну модель дифузійного перенесення в багатоскладових Fe/Tb магнітних наноплівках. Зокрема, обгрунтовано розв'язність відповідних задач та отримано їх аналітичний розв'язок, що в узагальненому вигляді описує вплив фізичних чинників внутрішньої кінетики переносу. Виконано числове моделювання дифузійного переносу та проведено перевірку на адекватність моделі за результатами натурних експериментів. Здійснено комп'ютерне моделювання та аналіз концентраційних залежностей дифундованих компонентів у шарах наноплівок як функцій від товщини для різних зрізів технологічних поверхонь у діапазоні зміни конструктивних і режимних параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З85-03 + Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського