РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мищенко А. В. 
Нечітка модель оцінки ризиків інформаційної безпеки та підтримки рівня захищеності ERP-систем / А. В. Мищенко, О. В. Курило, О. А. Золотухіна // Телекомунікац. та інформ. технології. - 2020. - № 1. - С. 142-151. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання використання нечіткої моделі для оцінки ризиків інформаційної безпеки та підтримки рівня захищеності ERP-систем. Розглянуто вимоги до інформаційної безпеки ERP-систем і проаналізовано проблеми їх безпеки та вразливості. Визначено основні фактори, що впливають на оцінку ризиків. Зважаючи на якісний, неточний і значною мірою не визначений, або неповний характер інформації про більшість факторів, запропоновано використання лінгвістичного підходу для їх опису. Такий підхід забезпечує можливість отримання кількісного опису елементів моделі за умов наявності лише нечіткої інформації про значення факторів ризику інформаційної безпеки і надає можливість спростити подальший процес ранжування факторів ризиків і числового розрахунку значень їх наслідків. Розроблено нечітку продукційну модель оцінки ризиків інформаційної безпеки ERP-систем, що надає можливість виконувати оцінку ризику за чотирма факторами: цінність ресурсу, вплив наслідку на ресурс, ймовірність виникнення загрози та вразливість ресурсу. База нечітких продукційних правил має структуру MISO. Зазначену модель реалізовано з використанням пакету прикладних програм MATLAB і пакету розширення Fuzzy Logic Toolbox. Для нечіткого виведення використано алгоритм Сугено. Результати моделювання процесу отримання оцінок ризиків інформаційної безпеки та аналізу отриманих результатів продемонстрували достатньо високу точність запропонованої моделі у порівнянні з експертними оцінками. Запропоновані підходи щодо оцінки ризиків можуть бути використані як для оцінки конкретних видів ризиків інформаційної безпеки ресурсів ERP-системи, так і загального ризику інформаційної безпеки ERP-системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського