РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761862<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туровський О. Л. 
Особливості та завдання щодо оцінювання несучої частоти сучасних супутникових систем передачі даних / О. Л. Туровський, С. В. Панадій, Н. О. Ліщиновська // Телекомунікац. та інформ. технології. - 2020. - № 1. - С. 174-187. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Супутниковий зв'язок інтенсивно використовується при реалізації важливих національних проектів, в тому числі для ефективного вирішення завдань національної безпеки, з метою соціально-економічного розвитку держави та успішного міжнародного співробітництва. Застосування космічних технологій не тільки істотно підвищило продуктивність систем зв'язку, а й надало можливість безпосередньо забезпечити зв'язок із найбільш віддаленими частинами земної кулі. Будівництво нових систем передачі даних тісно пов'язується з прогнозами розвитку послуг зв'язку, а також із більш раціональним розподілом обсягів і видів послуг між супутниковими, радіорелейними, волоконно-оптичними системами. Подібне прогнозування, засноване на дослідженні тенденцій розвитку засобів і систем зв'язку та послуг, що надаються, особливо важливо за сучасних економічних умов. Проведено аналіз сучасних супутникових систем передачі дискретних даних і визначено, що для розглянутих супутникових систем зв'язку є характерною вкрай низька енергетика каналу, значна частотна невизначеність сигналу та наявність "сусідніх каналів". Для підвищення ефективності їх використання необхідна когерентна обробка сигналу в демодуляторі та використання потужного завадостійкого кодування. А для систем супутникового зв'язку з багатостанційним доступом із частотним поділом каналів необхідний множинний доступ і надання каналу на вимогу та робота, як в безперервному, так і в пакетному режимах. При реалізації процедур синхронізації в супутниковому каналі визначне значення має синхронізація несучої частоти. При цьому, для вирішення завдання розробки алгоритму оцінки несучої частоти ФМ сигналу в когерентних демодуляторах сучасних систем зв'язку запропоновано: визначити потенційні кордони дисперсій одержаних оцінок, розробити алгоритм оцінки несучої частот ФМ сигналу, що враховує специфіку супутникового каналу зв'язку та розробити реалізаційні процедури оцінювання на базі швидкого перетворення Фур'є.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського