РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Можаєв М. О. 
Математична модель оптичних каналів передачі інформації / М. О. Можаєв // Телекомунікац. та інформ. технології. - 2020. - № 1. - С. 205-214. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Виконано аналіз функціонування телекомунікаційної мережі (ТКМ) інформаційної системи судової експертизи. Визначено, що використання повністю оптичних технологій, надасть можливість виконати вимоги щодо якості обслуговування ТКМ системи. В результаті аналізу встановлено, що при поширенні оптичного сигналу в каналах зв'язку основні проблеми виникають через нелінійного характеру цього поширення та неоднорідності середовища поширення. Тому виникає завдання забезпечення контролю за станом передачі інформації на фізичному рівні в оптичних каналах зв'язку. Для вирішення цього складного та багатогранного завдання проведено математичне моделювання процесу передачі оптичних сигналів на підставі вивчення просторово-часових і просторово-частотних кореляцій електромагнітного поля оптичної хвилі. Для опису процесу передачі інформації в неоднорідному нелінійному середовищу запропоновано скористатися формалізмом континуальних інтегралів (КІ) Феймана. Проведено формулювання завдання розповсюдження оптичного сигналу та визначено основні обмеження для використаних параметрів. Всі аналітичні співвідношення будуть отримані в умовах малих збурень поля і середовища розповсюдження, а також в умовах наближення марківського процесу. На підставі описаних обмежень наведено розв'язок параболічного хвильового рівняння з використанням КІ Феймана. У процесі розв'язку отримано співвідношення для статистичних моментів комплексної амплітуди через моменти функції Гріна. У ході дослідження отримано аналітичні вирази для середнього поля точкового джерела. Для цього проведено операцію усереднення функції Гріна поля точкового джерела. В результаті для випадку однорідних флуктуацій магнітного поля отримано вираз, який описує експоненціальне загасання когерентної складової поля хвилі в випадково-неоднорідному середовищі, в тому числі і в оптичному каналі передачі інформації. Таким чином, з'явилася теоретична можливість створення математичної моделі оптичних каналів передачі інформації на підставі використання формалізму КІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського