РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Татарчук Т. Ф. 
Особливості клінічного перебігу передраку і раку вульви у жінок репродуктивного віку / Т. Ф. Татарчук, В. В. Дунаєвська, Н. В. Косей // Здоров'я жінки. - 2020. - № 9/10. - С. 28-32. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Неухильне зростання захворюваності на передрак, епітеліальний та інвазивний рак вульви істотно збільшує питому вагу цієї групи хворих. Між тим, вже зараз є всі підстави поліпшити систему ранньої діагностики та лікування цієї патології. Ні за якій іншої локалізації гінекологічного раку не простежується така тісна асоціація з постменопаузою та інволютивно-атрофічними процесами цього періоду життя жінки. Мета дослідження - вивчення особливостей клінічного перебігу раку і передраку вульви у жінок репродуктивного віку. З 2017 р. по 2020 р. у поліклінічному відділенні Національного інституту раку обстежено 150 хворих із дистрофічними захворюваннями, передраком і раком вульви. Вік хворих у дослідженні коливався від 18 до 49 років (32 +- 3,5 року). Менструальна функція була не змінена у 98 зі 150 жінок. Вік менархе варіював від 11 до 18 років (середній вік - 14,5 +- 0,3 року). Середня тривалість менструального циклу становила 28 +- 0,4 доби. Лікар проводив консервативне лікування "лейкоплакії та краурозу" протягом багатьох місяців, а іноді і років, без гістологічного уточнення діагнозу. Більш ніж у половини (n = 106) хворих проводили тривалу та необгрунтовану протизапальну або гормональну терапію з незадовільними результатами без цитологічного та/або гістологічного досліджень. Під час дослідження біоптатів вульви діагноз "VIN" (28 %) переважав у порівнянні з інвазивним пухлинним процесом (12 %), і захворювання перебігало безсимптомно більш ніж у 50 % випадків. Отже, піковий рівень вірусу папіломи людини (ВПЛ) відзначали у молодих жінок (80 %). При цьому у 90 % випадків ВПЛ був представлений типами високого онкогенного ризику (16, 18, 31-й і 33-й) і у 100 % випадків був асоційований зі злоякісним процесом. У той самий час у молодих пацієнток фоновим захворюванням є плоскоклітинна гіперплазія, де послідовність розвитку пухлини (VIN I - VIN II - VIN III) простежується чіткіше та значною мірою нагадує розвиток раку шийки матки. Відзначено, що у молодих жінок ПВІ зазвичай має тимчасовий характер, швидше відбувається мимовільна елімінація вірусу та регресія наявної ВПЛ-асоційованої патології у порівнянні з жінками менопаузального віку. Заключення. У жінок репродуктивного віку неоплазії вульви частіше виявляють у формі VIN, і в усіх випадках вони асоційовані з ВПЛ високого онкогенного ризику. Для пацієнток молодого віку характерна мультицентричність ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.713

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського