РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761885<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бенюк В. О. 
Оцінка якості життя у динаміці лікування у жінок зі стресовим нетриманням сечі / В. О. Бенюк, В. М. Гончаренко, М. С. Пучко, А. А. Момот, Т. В. Ковалюк // Здоров'я жінки. - 2020. - № 9/10. - С. 33-38. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати дослідження якості життя (ЯЖ) у пацієнток перименопаузального віку (ПМВ) на тлі застосування CO2-лазера напередодні та після комплексного лікування. На сьогодні в Україні кількість жінок, які страждають на стресове нетримання сечі (СНС), неухильно зростає, а проблема з суто медичної перейшла у ранг медико-соціальних. СНС суттєво знижує ЯЖ жінок, призводячи до виникнення дискомфорту, змушує жінку змінити свою звичайну поведінку, робить її більш відлюдненою, супроводжується серйозними психоемоційними розладами (пригніченість, психологічне напруження, депресія), призводить до тяжких фізичних і моральних страждань, соціальної дезадаптації. Саме тому оцінювання ЯЖ у жінок зі СНС вважається вкрай актуальним. Сьогодні з метою лікування СНС застосовують консервативні та хірургічні методики. Проте жодна з зазначених методик не сприяє повному зникненню симптомів СНС, а частота рецидивів після захворювання є високою, що змушує жінку проходити тривале спостереження та лікування, значно погіршуючи її ЯЖ. Мета дослідження - оцінювання особливостей ЯЖ напередодні та після застосування CO2-лазера у комплексному лікуванні СНС у пацієнток ПМВ. Обстежено 89 пацієнток зі СНС. Залежно від призначеної терапії жінок розподілено на дві групи. До основної групи (ОГ) ввійшли 44 жінки, яким запропоновано терапію з застосуванням CO2-лазера у поєднанні з місцевою гормональною терапією. Групу порівняння (ГП) сформували з 45 жінок, яким призначали лише терапію з місцевим застосуванням естріолу. З метою оцінювання ЯЖ жінок зі СНС проведено анкетування пацієнток за допомогою спеціалізованого опитувальника PFDI-20, а для оцінювання індексу жіночої сексуальності (ІЖС) використовували опитувальник FSFI. Оцінку ЯЖ та ІЖС визначали до лікування та через 6 і 12 міс від початку лікування. За даними опитувальника PFDI-20 через 6 міс від початку лікування достовірної різниці у кількості балів у жінок досліджуваних груп виявлено не було. Через 12 міс від початку лікування зафіксовано достовірні відмінності у медіані балів (ОГ - 18 балів; ГП - 30 балів). Оцінюючи індекс сексуальної функції (ІСФ) у динаміці лікування за даними опитувальника FSFI, відзначено достовірне збільшення цього показника у жінок ОГ (медіана до лікування - 25 балів; через 6 міс від початку лікування - 35 балів; через 12 міс від початку лікування - 46 балів). Аналізуючи через 12 міс від початку лікування результати анкетування за допомогою опитувальника UDI-6, привернули увагу достовірні відмінності у симптомах нетримання сечі у жінок, які отримували терапію з включенням CO2-лазера у поєднанні з місцевою терапією естріолом, до лікування та у порівнянні з жінками, які отримували лише естріол локально.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р696.024.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського