РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гріднєв О. Є. 
Синдром обструктивного апное/гіпопное сну та неалкогольна жирова хвороба печінки: роль гіпоксії : (огляд) / О. Є. Гріднєв, О. В. Коротченко // Укр. терапевт. журн. - 2020. - № 3. - С. 61-66. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Порушення сну є актуальною проблемою сьогодення, оскільки стосуються близько половини дорослого населення. Встановлено, що однією з найпоширеніших проблем сну є синдром обструктивного апное/гіпопное сну (СОАГС). За даними ВООЗ, його поширеність порівнянна з такою цукрового діабету. Наведено дані про поширеність СОАГС у пацієнтів з метаболічним синдромом. Звернуто увагу на значущість надлишкової маси тіла та ожиріння у виникненні СОАГС та їх зв'язок з тяжкістю перебігу останнього. Описано механізми виникнення СОАГС при ожирінні та основні ланки патогенезу прогресування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП). Наголошено на значенні оксидантного стресу у виникненні запалення і фіброзу печінки. Показано роль гіпоксії в патогенезі прогресування НАЖХП при її поєднанні із СОАГС і його зв'язок із запальними та фіброзними процесами. Печінка має важливе значення в гомеостазі кисню в організмі. Описано історію відкриття сімейства індукованих гіпоксією факторів. Наголошено, що всі <$E alpha>-субодиниці комплексу індукованих гіпоксією факторів діють одночасно, вражаючи як загальні, так і різні молекулярні цілі, що зумовлює їх особливі біологічні ефекти. Показано роль індукованих гіпоксією факторів у регулюванні різних процесів в організмі. Обгрунтовано перевагу вивчення індукованого гіпоксією фактора-2<$E alpha> при спільному перебігу СОАГС і НАЖХП. Показано роль індукованого гіпоксією фактора-2<$E alpha> в розвитку і прогресуванні НАЖХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412 + Р413.51-37 + Р252.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського