РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Распутіна Л. В. 
Гендерні особливості впливу комбінованої антигіпертензивної терапії на основі телмісартану на динаміку показників добового профілю артеріального тиску / Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко // Укр. терапевт. журн. - 2020. - № 4. - С. 41-47. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити особливості впливу телмісартану у складі комбінованої антигіпертензивної терапії на добовий профіль артеріального тиску пацієнтів з гіпертонічною хворобою (ГХ) залежно від статі. В дослідження було залучено 50 пацієнтів з ГХ, котрі одержували антигіпертензивну терапію і мали неконтрольований артеріальний тиск за результатами добового амбулаторного моніторингу артеріального тиску (ДАМАТ). Серед пацієнтів було 23 чоловіки (середній вік - (<$E60,1~symbol С~2,7>) року) та 27 жінок (середній вік - (<$E64,4~symbol С~2,2>) року). Пацієнтам виконано ДАМАТ до лікування та через 12 тиж терапії. Всі пацієнти до залучення в дослідження одержували комбіновану гіпотензивну терапію. Після виконання ДАМАТ блокатор ренін-ангіотензинової системи, який використовували до залучення в дослідження, замінено на телмісартан у дозі 40 - 80 мг. Встановлено, що середньодобовий рівень систолічного артеріального тиску (САТ) через 12 тиж терапії статистично значущо знизився у чоловіків на 4,4 мм рт. ст., у жінок - на 6,3 мм рт. ст., середньодобовий рівень діастолічного артеріального тиску (ДАТ) - відповідно на 7,1 і 6,7 мм рт.ст., максимальний САТ у ранковий період - на 22,8 та 23,4 мм рт.ст., максимальний ДАТ у ранковий період - на 14,9 і 19,1 мм рт. ст., ранковий індекс САТ - на 41,5 і 41,8 %, ранковий індекс ДАТ - на 44,0 та 33,7 %. Висновки: через 12 тиж терапії з використанням телмісартану спостерігали статистично значуще зниження показників середньодобового САТ і ДАТ у чоловіків та жінок. Статистично значуще зниження САТ і ДАТ в активний період відзначено лише у чоловіків, а зниження САТ і ДАТ у пасивний період більш виражене у жінок. Виявлено позитивний вплив терапії із застосуванням телмісартану на показники ранкового профілю АТ у чоловіків та жінок: статистично значуще зниження максимальних ранкових САТ і ДАТ, на >> 40 % - ранкового індексу САТ і ДАТ, а також величини ранкового підйому САТ і ДАТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського