РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761934<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чумаченко О. М. 
Земельно-ресурсний потенціал країни як основа розвитку органічного землеробства / О. М. Чумаченко, А. А. Висідалко, А. В. Дзюбенко // Агроекол. журн. - 2020. - № 4. - С. 144-152. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сьогодні спостерігається тенденція до погіршення якості грунтів: зниження рівня гумусу, підвищення їх кислотності, погіршення балансу поживних речовин у грунтах тощо. Тому, перехід до органічного виробництва є однією з необхідних умов для покращання якісного стану сільськогосподарських угідь і вирішення проблем раціонального використання земельно-ресурсного потенціалу. Розглянуто особливості вирощування органічної продукції товаровиробниками в умовах оренди земель сільськогосподарського призначення, що сприяє створенню оптимального середовища для розвитку органічного руху та забезпечує продовольчу безпеку населення. Розкрито основні тенденції розвитку органічного агровиробництва в європейських країнах, як альтернативну модель ведення сільського господарства у контексті поліпшення якості природної родючості грунтів, розширення виробництва органічної продукції для повноцінного і безпечного здорового харчування людей та збереження довкілля. Проаналізовано поточний стан органічного виробництва та визначено перспективи його розвитку в країнах Європейського Союзу. Порівняльний аналіз темпів змін кількості іноземних сертифікованих органічних підприємств за досліджуваний період показав, що їх чисельність зросла майже в 7 разів, а показник середнього розміру органічного господарства стрімко знизився більш як утричі. Досліджено ставлення сільськогосподарських підприємств до органічної продукції. Перехід сільськогосподарських товаровиробників на органічні методи господарювання можливий лише за умов усвідомлення переваг органічного виробництва у порівнянні з традиційним. Тому питання підвищення ефективності виробництва органічної продукції залишаються актуальними і потребують подальших досліджень. Також розглянуто проблеми, які в умовах реформування земельних відносин стримують розвиток органічного виробництва. Розглянуто питання ефективного використання потенціалу земель сільськогосподарського призначення аграрних підприємств. Проаналізовано проблеми впливу економічного й екологічного характеру на земельно-ресурсний потенціал, чинники, які негативно впливають на якість і родючість землі. Встановлено, що подальші дослідження мають бути спрямовані на вивчення можливостей використання світового досвіду органічного землеробства для розробки комплексних програм із метою стимулювання тих сфер і напрямів аграрної діяльності, які розвиваються на міжнародному рівні й забезпечують споживчі потреби населення і захист та відновлення навколишнього природного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.75 + У9(4УКР)321.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського