РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000761999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перекос А. О. 
Дослідження впливу ультразвукової обробки на фазовий склад і магнетні властивості високодисперсних порошків стопів Cu - Co і Cu - Fe, одержаних методом електроіскрового диспергування в різних рідинах / А. О. Перекос, Б. М. Мордюк, В. З. Войнаш, Т. В. Єфімова, В. П. Залуцький, Т. Г. Кабанцев, Н. О. Піскун, В. В. Бондар // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 12. - С. 1641-1658. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

З використанням методів рентгеноструктурного аналізу та магнітометрії досліджено вплив ультразвукової обробки (УЗО) у кульовому млині на структурно-фазові характеристики та магнітні властивості високодисперсних порошків (ВДП) стопів Cu - Co і Cu - Fe, одержаних у різних рідинах. Показано, що ультразвукова обробка ВДП призводить до зменшення кількості феромагнітних фаз Co - Cu і <$Ealpha>-Fe - Cu та збільшення кількості оксидів. Показано також, що в результаті УЗО дисперсність всіх фазових складових для ВДП обох стопів суттєво збільшується, а концентрація феруму і кобальту у твердих розчинах <$Ealpha>-Fe - Cu і Co - Cu зменшується. Магнітні властивості ВДП після УЗО змінюються відповідно до зміни їх фазового складу та дисперсності: питома намагніченість насичення зменшується від 60,3 до 14,6 А-м<^>2/кг, коерцитивна сила збільшується від 0,15 до 28 кА/м, а залишкова індукція - від 16,2 до 461 мТл. До того ж коерцитивна сила і залишкова індукція у разі збільшення тривалості УЗО переходять через максимум, пов'язаний із переходом високодисперсних частинок (ВДЧ) спочатку до однодоменного, а потім до суперпарамагнітного стану. Зроблено припущення, що вказані особливості структурно-фазових характеристик після УЗО можуть бути зумовлені наявністю на поверхні частинок оксидних і карбідних оболонок, які формуються як у процесі одержання ВДЧ, так і у процесі їх УЗО. Оцінка товщини поверхневих прошарків свідчить про її залежність від розмірів ВДЧ, умов їх одержання та тривалості УЗО та змінюється в інтервалі від 1,3 до 5,8 нм.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.13-1 + В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського