РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762023<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шагінян В. Р. 
Паразитарна інвазія Blastocystis spp.: роль у соматичній патології людини : (огляд) / В. Р. Шагінян, Н. В. Харченко, О. П. Данько, В. В. Харченко, Г. В. Сопіль // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 4. - С. 73-79. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Останніми роками обговорюється значення збудників інфекційних і паразитарних хвороб у соматичній патології людини. Бластоцисти належать до найпоширеніших кишкових найпростіших, але їх роль за кишкових паразитозах, а також у разі деяких соматичних захворюваннях вивчено недостатньо. Важливим є питання щодо патогенного потенціалу Blastocystis spp., оскільки паразита виявляють як у пацієнтів із симптомами, так і у безсимптомних носіїв. Сучасні дослідження виявили наявність зв'язку між бластоцистою інвазією і різними формами дисфункції шлунково-кишкового тракту, зокрема синдромом подразненого кишечника, а також шкірними виявами, наприклад, уртикарною висипкою. Основним методом, який використовують для клінічної діагностики бластоцистної інвазії, лишається мікроскопія, яка, незважаючи на інтенсивний розвиток імунологічних і молекулярно-генетичних методів діагностики, часто є не тільки першим, але і достатнім етапом дослідження. В Україні з 2000 р. у звітних формах наводять випадки виявлення Blastocystis spp. за паразитологічних обстежень населення, але не реєструють захворюваність на бластоцистоз. У цілому частота виявлення Blastocystis spp. у населення України відповідає поширеності патогену в розвинених країнах - середній багаторічний показник за 2009 - 2018 рр. становив 4,4 на 100 тис. населення. Результати власних досліджень свідчать про більшу частоту виявлення Blastocystis spp. серед дорослого населення України переважно у пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Під час обстеження здорових дорослих осіб бластоцист виявлено у 5,2 %, за обстеження хворих з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту - 20,5 %, зокрема серед хворих із синдромом подразненого кишечника - 28,6 %. Всі хворі на СПК, в яких було виявлено Blastocystis spp., мали дисбіотичні порушення I або II ступеня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-37 + Р517.43-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського