РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стрільчук Л. М. 
Розтягнення жовчного міхура як тригер рефлекторних впливів аферентної патологічної імпульсації / Л. М. Стрільчук, Л. В. Оленич // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 5. - С. 15-20. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити кореляційні зв'язки сонографічних параметрів жовчного міхура з клінічними характеристиками, результатами лабораторних досліджень і структурно-функціональними показниками серця у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС) та гіпертонічною хворобою. Розміри жовчного міхура вивчено у 64 хворих на ІХС (зі стабільною та нестабільною стенокардією), 31 пацієнта з гіпертонічною хворобою, надлишковою масою тіла чи ожирінням та 18 здорових осіб без кардіоваскулярних змін. Розраховували інтегральні гематологічні індекси (індекс імунореактивності, індекс активності запалення, інтегральний індекс запалення, лейкоцитарний індекс інтоксикації, лімфоцитарно-гранулоцитарний індекс, індекс зсуву лейкоцитів) та низку клітинних співвідношень. Встановлено, що збільшення розмірів жовчного міхура асоціювалось з активацією синдромів запалення та ендогенної інтоксикації, пригніченням імунної відповіді та кардіоваскулярними чинниками ризику: здовженням електричної систоли, артеріальною гіпертензією, збільшенням маси тіла. Розтягнення жовчного міхура за умов кардіоваскулярної патології супроводжувалося зменшенням його скоротливої здатності (фракції викиду). Збільшення розмірів жовчного міхура разом з подразненням механорецепторів стінки жовчного міхура може бути тригером патологічної імпульсації, яка спричиняє вісцеро-вісцеральну кардіонейропатію. Висновки: одержані дані відкривають новий напрям стратегії кардіоваскулярної профілактики і зменшення патологічної імпульсації від розтягненого жовчного міхура у кардіоваскулярних пацієнтів, в яких вчасно виконана літотрипсія та малоінвазивна холецистектомія є способами зменшення кардіоваскулярного ризику, а поліпшення стану біліарних шляхів - важливим компонентом первинної кардіоваскулярної профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37 + Р413.52-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського