РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762049<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гребініченко Г. О. 
Варіанти розташування шлунку при різних типах вродженої діафрагмальної кили у плода / Г. О. Гребініченко, І. Ю. Гордієнко, О. М. Тарапурова // Radiation Diagnostics, Radiation Therapy. - 2020. - № 2. - С. 7-17. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - представити детальну характеристику типових варіантів розташування шлунку у разі лівобічної вродженої діафрагмальної кили у плода відносно основних топографічних орієнтирів грудної клітки і черевної порожнини, та визначити зв'язок між розташуванням шлунку і анатомічними варіантами патології. Проведено аналіз даних 235 ультразвукових досліджень 157 плодів, як пацієнтів, з лівобічною діафрагмальною килою, що було обстежено в 2007 - 2020 рр. В 3 випадках (1,91 %) ідентифікація шлунку та визначення його розташування було неможливим. В решті 154 випадків мали місце наступні типові варіанти позиції шлунку: інтраабдомінальна (22,73 %), інтраторакальна медіальна (12,99 %) та медіальна коса (4,55 %), центрально-вентральна (21,43 %), поперечна (16,23 %), центрально-дорсальна (5,19 %), ретрокардіальна (5,84 %), паравертебральна (2,6 %), лівобічна паракостальна (1,3 %), і лівобічна псевдоанатомічна (7,14 %). За абдомінальної локалізації шлунку в 74,3 % відзначалось зрушення його пілоричного відділу вниз до сечового міхура, в 17,1 % в динаміці вагітності відбулась зміна позиції шлунку на інтраторакальну. Герніація печінки реєструвалась в 14,3 % за інтраабдомінальної позиції шлунку, в 87,5 % у разі центрально-дорсальної, в 100 % у разі центрально-вентральної, поперечної, ретрокардіальної, паравертебральної та лівобічної паракостальній. Печінка не визначалась в грудній клітці за медіальної позиції шлунку, ідентифікація печінки була ускладненою у разі косої медіальної позиції. Висновки: визначено типові анатомічні варіанти розташування шлунку та інших гернійованих абдомінальних органів в грудній клітці плодів з лівобічною діафрагмальною килою. Запропонована класифікаційна система анатомічних варіантів лівобічної діафрагмальної кили з акцентом на локалізацію шлунку надасть змогу покращити точність пренатального ультразвукового діагнозу, а також проводити індивідуалізоване прогнозування постнатальних перспектив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.205.0 + Р733.457.364.405.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського