РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Закордонець В. О. 
Аденоми гіпофіза, що секретують соматотропний гормон. Діагностика та нейрохірургічне лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / В. О. Закордонець; Національна академія медичних наук України, Інститут нейрохірургії імені А. П. Ромоданова. - Київ, 2020. - 23 c. - укp.

Проведено оптимізацію схеми діагностичних заходів та нейрохірургічного лікування пацієнтів з аденомами гіпофіза, що секретують соматотропний гормон, на основі оцінки результатів клінічних та лабораторних обстежень, морфологічних змін й визначенню ефективності нейрохірургічного етапу в структурі комплексного лікування. Оцінено специфіку симптомокомплексу при аденомах гіпофіза, що секретують соматотропний гормон та верифіковано особливості клініко-неврологічного симптомокомплексу. Доведено достовірне підвищення базального рівня гормону роста (р<0,05) та базального рівня пролактину при змішаних варіантах аденом гіпофіза (р<0,05). Встановлено, що хірургічне лікування є найбільш ефективним методом лікування макроаденом гіпофіза з ефективністю 59,6%. Основними показами до хірургічного лікування була тріада: ендокринні порушення у вигляді акромегалії (р<0,05), неврологічні порушення (р<0,05) та оптохіазматичний синдром (р<0,05). Верифіковано, що хромофобні (42,7%, р<0,05) та змішані варіанти (51,8%, р<0,05) аденом гіпофіза, що секретують соматотропний гормон, переважають над еозинофільним (5,5%, р<0,05). Доведено, що рівень соматотропного гормону, який становить 58,9 мМО/л, є предиктором до призначення ад’юватної терапії (χ 2 - 20,88, р<0,01). Підтверджено, що індекс проліферації Кі-67 від 4,0% та вище може бути прямим показом до призначення променевого лікування в ранньому післяопераційному періоді (р<0,05). Встановлено, що призначення аналогів соматостатину (октреотиду) пацієнтам з аденомами гіпофіза, що секретують гормон росту, дозволяє досягти повної клініко-лабораторної ремісії у 83,3% (р<0,05). При змішаних формах аденом гіпофіза з акромегалією (соматомамотропіноми) найкращий результат досягається при призначенні агоністів дофамінових рецепторів (каберголін) (р<0,05). Визначено, що рівень СТГ<20мМО/л слід вважати повною клініко-лаборатоною ремісією та досягнуто в 75,6% випадків усіх оперованих пацієнтів. Модифіковано схему комплексного лікування аденом гіпофіза, що секретують соматотропний гормон на підставі отриманих ендокринологічних, гістологічних, морфометричних та магнітно-резонансних результатів досліджень в післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.450

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444620 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського