РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Halushka V. Yu. 
Theoretical and legal assessment of corruption risks in the defense sector = Теоретико-правова оцінка корупційних ризиків в оборонному секторі / V. Yu. Halushka // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 1 (т. 1). - С. 84-88. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Якби шахраї знали всі переваги доброчесності, то вони заради вигоди перестали б шахраювати. Б. Франклін. Це висловлювання нині дуже актуальне для сьогодення Української держави, оскільки постійно виникають ситуації відвертого непорозуміння у всіх гілках влади та і взагалі у всіх прошарках суспільства. "Україна зараз є одним із ключових майданчиків боротьби проти корупції не лише в Європі, а й в усьому світі. Якщо антикорупційна діяльність в Україні зазнає поразки, це поставить під питання здатність і всього світового громадського суспільства змінювати загальноприйняті зловживання у країнах із перехідною економікою" - так оцінила ситуацію Делшія Ферретра, голова правління Transparency International (міжнародна громадська організація з боротьби з корупцією та дослідження питань корупції у світі). Досліджено, що, враховуючи складність політичної ситуації, а також російську агресію на сході держави, корупція в Україні є актуальною проблемою, яка загрожує зниженню економічного розвитку. Проведений аналіз "Transparency International" свідчить, що до найбільш корумпованих сфер діяльності належать нафтогазовидобувна промисловість, будівництво та сфера оборони. Визначено, що основними галузями, яких торкнулася корупція у сфері оборони, є такі: бюджетування, управління, фінанси, закупівлі, відчуження майна, використання надлишкового обладнання та інфраструктури, військові операції, а також залучення особового складу й обладнання до господарської діяльності. Охарактеризовано, що основними загальними причинами виникнення корупції є економічні, інституційні, соціально культурні. Визначено, що основними наслідками корупції в оборонному секторі є такі: обмеження боєздатності збройних сил; привласнення приватними особами державних ресурсів; погіршення ставлення та зменшення рівня поваги суспільства до військової організації; загроза безпеці держави та громадян, а також цільності кордонів і навіть загроза існуванню самої держави. Виділяють три типи корупції: корупція (дрібна), що грунтується на потребах - поширена серед військовослужбовців нижньої та середньої ланки, які не можуть задовольнити свої потреби через невисоку заробітну плату; жадібна (елітна) - поширена серед високопоставлених військових і державних чиновників; пірамідальна - пов'язує високопоставлених урядових і військових чиновників із військовослужбовцями нижньої та середньої ланок через перерозподіл незаконних доходів і потік корумпованих грошей знизу вгору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х819(4Укр)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського