РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762155<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Желтобрюх І. Л. 
Процесуальні преклюзії: законодавство і прецедентне право зарубіжних країн і напрями їх використання для вдосконалення законодавства України про адміністративне судочинство / І. Л. Желтобрюх // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 1 (т. 1). - С. 95-103. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано положення законодавства та прецедентного права зарубіжних країн, що відображають пануючий у них підхід до використання процесуальних преклюзій для впорядкування судочинства та окреслення меж процесуальних прав його учасників. Під час визначення напрямів їх використання для вдосконалення законодавства України про адміністративне судочинство вказується на те, що слід розглянути можливість запровадження законодавчих положень про поширення преклюзії повторного позову на осіб, тісно пов'язаних зі стороною у справі ідентичними інтересами або іншими обставинами, що надають змогу вважати цих осіб належним чином представленими стороною у справі. Іншим кроком для оптимізації адміністративного судочинства може бути охоплення преклюзією повторного позову тих позовних вимог, які пред'являлись під час розгляду справи, але й тих, які мали бути пред'явленими. Крім того, у подальших наукових дослідженнях питань адміністративного судочинства слід визначити, чи сприятиме виконанню завдань адміністративного судочинства поширення преклюзії спростування встановлених судом обставин справи лише на факти, які є важливими для правильного вирішення справи, призводять до виникнення відповідних правових наслідків, охоплюються предметом доказування у справі, а також на оцінку правового значення таких фактів, залишаючи осторонь висновки щодо обставин, встановлення яких немає значення для вирішення справи, висновки щодо фактів без надання їм правової оцінки та без визначення їх правових наслідків і висновки щодо права поза зв'язком із конкретними фактичними обставинами справи. На доповнення до того під час підготовки пропозицій щодо вдосконалення використання преклюзій у адміністративному судочинстві слід оцінити доцільність запозичення також того зарубіжного досвіду, що пов'язаний із можливістю відступу від преклюзії спростування встановлених судом обставин справи, коли йдеться про неможливість апеляційного оскарження первинного судового рішення, мають місце критичні порушення норм процесуального права під час первинного судового провадження, суперечності між судовими рішеннями, сторона, яка зазнає негативних наслідків преклюзії, не мала можливість повною мірою та на справедливих засадах взяти участь у дослідженні питання у попередній справі, що породжує несправедливість, або склались інші обставини, з яких випливає те, що преклюзія породжує явну несправедливість всупереч конституційним принципам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)072.2 + Х819(4Укр)072.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського