РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Топчій В. В. 
Участь прокурора в ухваленні рішення про закриття кримінального провадження зі звільненням підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності / В. В. Топчій, І. С. Курбатова // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 1 (т. 2). - С. 149-154. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Здійснено теоретичний і нормативно-правовий аналіз участі прокурора в ухваленні рішення про закриття кримінального провадження зі звільненням підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Мета роботи - дослідження проблемних питань, пов'язаних зі звільненням особи від кримінальної відповідальності, та правових наслідків цього акту. Увага приділяється аналізу порядку звільнення особи від кримінальної відповідальності та впливу на цей процес прокурора як державного обвинувача, підозрюваного, обвинуваченого та потерпілого, а також урахування позицій кожного з учасників кримінального процесу судом під час ухвалення рішення. Підкреслено, що позиція підозрюваного, обвинуваченого під час вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності має вирішальне значення, а позиція потерпілого не впливає на рішення прокурора чи суду, що порушує засаду рівності сторін у кримінальному процесі. З метою посилення статусу потерпілого у кримінальному процесі під час ухвалення рішення про закриття кримінального провадження зі звільненням особи від кримінальної відповідальності запропоновано внести зміни у Кримінальний процесуальний кодекс України, якими зобов'язати прокурора та суд обов'язково враховувати позицію потерпілого під час ухвалення цього рішення. Сформульовано висновок, що запропоновані доповнення у Кримінальний процесуальний кодекс України забезпечать потерпілому можливість відстояти свою позицію під час ухвалення рішення про закриття кримінального провадження зі звільненням особи від кримінальної відповідальності. Констатовано, що у процесі звільнення особи від кримінальної відповідальності, крім суду та прокурора, беруть участь також потерпілий, підозрюваний (обвинувачений). Хоча самі ці учасники кримінального провадження не ініціюють і не ухвалюють рішення про звільнення від кримінальної відповідальності, проте їх думка підлягає обов'язковому з'ясуванню в кожному випадку розгляду зазначеного питання, причому як на досудовому розслідуванні - прокурором, так під час судового провадження - судом. Кожен із цих учасників кримінального процесу відіграє специфічну роль у процедурі звільнення від кримінальної відповідальності. Оскільки правовідносини, що складаються між ними, характеризуються процесуальною незалежністю кожного із суб'єктів і здійсненням власної кримінальної процесуальної функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського