РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762349<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончарук В. В. 
Перспективи використання композиційного рідкого палива в енергетиці / В. В. Гончарук, А. С. Макаров, І. М. Косигіна // Проблеми заг. енергетики. - 2020. - № 2. - С. 38-42. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Безперебійне забезпечення народного господарства країни газом, нафтою, вугіллям, електричною та тепловою енергією - одна з умов існування її економічної та політичної незалежності та національної безпеки. Підприємства енергетичного комплексу, що працюють на традиційних вуглеводневих енергоресурсах, зокрема на твердому паливі (ТП) (вугіллі), щорічно виробляють десятки мільйонів тон золошлакових відходів (ЗШВ) і сотні мільйонів кубометрів газоподібних викидів. Наслідки використання вугілля як енергоносія найбільш вагомі для навколишнього середовища та здоров'я людини (в порівнянні з іншими паливами). У разі спалювання вугілля виділяються: азото- та сірковмісні (NOx і SOx) оксиди, леткі органічні сполуки (зола і пил), велика кількість вуглекислого (CO2) та чадного (CO) газу на одиницю виробленої енергії, а також різні сліди металів, які можуть розсіюватися на великих площах і чинити серйозний вплив на здоров'я людини. Як перспективний підхід зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище та підвищення ккд теплових електростанцій (ТЕС) запропоновано застосування композиційного рідкого палива (КРП) замість пилоподібного та шарового спалювання вугілля. Застосування КРП на основі вугілля є перспективним із кількох причин. По-перше, як основу можна використовувати вугілля різних марок, зокрема, бурі, використання яких як енергетичної сировини пов'язано з певними труднощами через їх високу вологість, схильності до самозаймання, а також вугілля, що добуваються гідравлічним способом, дрібних класів і вугільних шламів. По-друге, за відповідного підбору компонентів можна отримувати паливо з заданими властивостями та використовувати його в різних енергетичних агрегатах. У той же час, використання КРП надає можливість підвищити повноту згорання твердих частинок палива за рахунок ефекту "мікровибуху" крапель суспензії, при цьому знижується максимальна температура горіння, а відповідно і викиди сажі, бенз(а)пірену та оксидів азоту. Перехід вугільних ТЕС із традиційного ТП (вугілля) на композиційні рідкі палива надасть можливість вирішити кілька глобальних проблем. Перша - утилізація широкого класу відходів вугле- та нафтопереробки. Це надасть можливість не тільки утилізувати вже накопичені відходи, але також запобігти накопиченню знову відходів, що утворюються. Друга - зниження концентрацій антропогенних викидів вугільними підприємствами енергетики (SOx на 40 %, NOx на 20 %), що призведе до зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Третя - раціональне використання природних ресурсів. Це може призвести до економії одних тільки паливних витрат на сотні млн грн. на рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: З353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського