РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трипільський О. А. 
Результати переінтерпретації матеріалів IV геотраверсу ГСЗ (ПК 295 - 400) у центральній частині Голованівської шовної зони / О. А. Трипільський, О. В. Тополюк, О. О. Трипільська, О. Б. Гінтов // Доп. НАН України. - 2021. - № 1. - С. 58-64. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати переінтерпретації матеріалів досліджень методом ГСЗ по IV геотраверсу на відрізку ПК 295 - 400 із метою уточнення сейсмічного розрізу в районі Голованівського максимуму сили тяжіння. У товщі земної кори (глибини 2 - 60 км) були виділені точки дифракції та сейсмічні майданчики, що надало змогу суттєво уточнити дані про глибинну будову розглянутої ділянки. Уточнено положення в розрізі Тальнівської зони розломів, завдяки виділенню додаткових точок дифракції та великої кількості коротких відбиттів елементів на глибинах 2 - 8 км. У центральній частині розрізу (ПК 338 - 355) елементи горизонтального та похилого залягання (глибини 2 - 9 і 24 - 44 км) і серія коротких крутона хилених відбивних елементів (глибини 8 - 26 км) формують область середовища, яка на глибинах 2 - 44 км за своїми характеристиками відрізняється від вмісних порід, що надало можливість простежити лістричну зону сколювання, яка безперервно простягається з глибини 8 км на ПК 355 до 44 км на ПК 304. На підставі цього, а також наявних сейсмотомографічних даних висловлено припущення, що Тальнівська зона розломів простежується до глибин 100 - 600 км у вигляді межі між блоками з різними швидкостями, ступенями та розривами в шарі Голіцина - Гейка. З основною частиною Тальнівської зони розломів лістрична зона сколювання з'єднується поблизу денної поверхні. Згідно з наведеною переінтерпретацією даних ГСЗ по IV геотраверсу підвідний канал інтрузивного тіла гіпербазитів досить вузький на глибинах 60 - 33 км, і тільки починаючи з глибини 30 км і майже до денної поверхні тіло розширюється до потужності близько 15 км. Орієнтуючись на область підвищених швидкостей на глибинах 2 - 33 км, можна припустити, що саме на цих глибинах уздовж осі центральної частини Голованівської шовної зони розташовано основне тіло інтрузії гіпербазитів і базит-дунітів, перидотитів, піроксенітів, габро, амфіболітів, густина яких перевищує густину вмісних порід на 0,1 - 0,22 г/см<^>3.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського