РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762371<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Якимчук М. А. 
Результати застосування прямопошукових геофізичних методів для виявлення і локалізації зон скупчення та міграції водню в розрізах Землі і Місяця / М. А. Якимчук, І. М. Корчагін // Доп. НАН України. - 2021. - № 1. - С. 65-76. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень на майданчику видобутку водню, ділянках водневої дегазації в різних регіонах, а також на Місяці. Експерименти з використанням прямопошукової технології частотно-резонансної обробки та інтерпретації супутникових знімків і фотознімків проведено з метою вивчення особливостей глибинної будови на ділянках водневої дегазації. Результати інструментальних вимірювань свідчать про те, що на площах і ділянках розташування базальтових вулканів (БВ) із коренями на різних глибинах практично завжди реєструються сигнали на частотах водню. Під час сканування розрізу відгуки від водню фіксуються практично від верхніх кромок БВ до їх коренів. Отже, можна припустити, що БВ є свого роду каналами, по яких відбувається міграція водню у верхні горизонти розрізу та далі в атмосферу. У межах багатьох БВ на глибині 68 км здійснюється синтез глибинної (живої) води. Збагачена воднем вода є цілющою і може бути використана для оздоровчих цілей. Усі раніше обстежені зони довголіття на Землі розташовані в межах БВ, у яких синтезована на глибині 68 км вода мігрує до поверхні та використовується для водопостачання. Поклади водню можуть бути сформовані БВ у розташованих поруч колекторах, перекритих покришками. Ділянка видобутку водню в Малі розташована поза контуром БВ; відгуки від водню зафіксовані на майданчику розташування свердловини з мергелів. На локальних ділянках у Карпатах сигнали від водню отримані з доломітів і мергелів. Сформовані поруч з БВ поклади водню в колекторах різного типу можуть бути виявлені та локалізовані під час площинних пошукових робіт із використанням методів частотно-резонансної обробки (ЧРО) супутникових знімків і фотознімків. Прямопошукова технологія може бути використана також для вивчення колекторів у кристалічних породах (у базальтах у тому числі). Матеріали роботи, а також опубліковані раніше результати експериментальних досліджень у різних регіонах свідчать про доцільність застосування прямопошукових методів ЧРО супутникових знімків і фотознімків для виявлення зон скупчення водню в районах розташування БВ, а також на ділянках водневої дегазації. Застосування мобільної та малозатратної технології надасть можливість істотно прискорити геологорозвідувальний процес на водень, а також знизити фінансові витрати на його проведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д131.9 + Д45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського