РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762377<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кіркілевський С. І. 
Імуноскор і використання можливостей персоніфікації хіміотерапевтичного лікування у хворих на рак шлунка = Immunoscore and personification of chemotherapeutic treatment in patients with gastric cancer / С. І. Кіркілевський, О. М. Сулаєва, О. В. Лук'янчук, А. Г. Лурін, А. О. Машуков, О. І. Ткаченко, О. М. Згура, О. А. Біленко, В. Є. Максимовський, Д. В. Раціборський // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2020. - 28, № 3. - С. 199-207. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У світі зареєстровано декілька показань для призначення імунотерапії інгібіторами імунних контрольних точок (ІТ ІКТ). Призначення ІТ ІКТ при раку шлунка (РШ) обумовлене наявністю експресії лігандів PD-L1 на пухлинних клітинах; високим мутаційним навантаженням у пухлині; наявністю мікросателітнонестабільної форми РШ MSI-h або поломкою механізму виправлення помилок системи неспарених основ ДНК - MMR; T-кілер імуноскор (IS). Мета роботи - вивчити склад імуноклітинного фенотипу злоякісних пухлин шлунка. Наведено результати клінічного дослідження, проведеного на базі науково-дослідного відділення пухлин органів грудної порожнини Національного інституту раку та абдомінального онкохірургічного відділення КНП "Одеський обласний онкологічний диспансер" Одеської обласної ради у 221 хворого, прооперованого з приводу РШ у період 2007 - 2013 рр. Середній вік 60,88 +- 10,5 року, чоловіків - 180, жінок - 41. Всього виконано 143 гастректомії та 78 дистальних субтотальних резекцій. Досліджувана група хворих для вивчення IS складалася з 22 хворих на РШ. На першому етапі визначено щільність імунокомпетентних клітин TILs або TIMs, де TILs передбачає кількісну оцінку лімфоцитів, що інфільтрують пухлину, а TIMs - підрахунок кількості макрофагів, що інфільтрують пухлину. Другим етапом проведено оцінку вираженості інфільтрації імунними клітинами двох компартментів: центральних ділянок пухлини (СТ) і навколо краю інвазії пухлини (ІМ) - у перитуморозній стромі. Всі хворі, включені в дослідження, були радикально прооперовані. Вилучені під час операції пухлини досліджено з використанням імуноскору. Дуже високу кореляцію відмічено між наявністю у клітинах експресії PD-L1 і присутністю CD8 T-лімфоцитів у tumor nest - 0,81. Вплив імуноскору на прогноз склав 0,64. Негативна висока кореляція визначалась між концентрацією М2 CD163 макрофагів у пухлині та наявністю метастазів у регіонарні лімфатичні вузли - 0,65. Дуже висока кореляція між концентрацією CD3 і CD8 у центральних зонах пухлини - 0,95. Дуже висока кореляція між наявністю у клітин експресії PD-L1 і наявністю CD3 клітин у tumor nest - 0,84. Дуже високою була кореляція між CD3 і CD8 у пухлинній стромі - 0,87. Зроблено висновок, що вивчення IS необхідне як з точки зору впливу на виживаність хворих як фактора прогнозу, так і з перспективою більш активного призначення та використання імунотаргетних препаратів надалі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського