РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762433<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тришин П. Р. 
Автоматизація фінішного оброблення прямокутних кутових хвилеводів S-діапазону / П. Р. Тришин, Н. В. Гончар, К. О. Терещенко // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2020. - № 6. - С. 45-53. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Фінішна обробка хвилеводів (притуплення гострих крайок, видалення задирок, полірування місць зварювання або пайки каналу та фланців) проводиться з метою усунення всіх дефектів поверхні, які утворилися на попередніх операціях, і надання їй необхідної шорсткості, яка впливає на величину активних втрат потужності. В більшості випадків прямокутних хвилеводів складної просторової форми з кутовими зварними переходами, фінішне оброблення каналу виконується вручну або засобами малої механізації. Альтернативою для фінішної обробки каналів хвилеводів є анодно-абразивне вібраційне хонінгування, абразивно-екструзійна обробка, обробка на спеціальних притиральних верстатах, гідроабразивне прокачування. Ці методи відрізняються низькою продуктивністю, вимагають складного обладнання, мийку оброблених поверхонь, і застосовуються лише до прямих хвилеводів або тих, які мають плавний вигин. Попередні дослідження полірування каналу хвилеводів йоржиковою полімерно-абразивною щіткою показали хороші результати щодо шорсткості, продуктивності та електропараметрів. Для автоматизації фінішної обробки хвилеводів, що мають прямолінійну форму або один простий прямокутний згин, запропоновано виконувати її на горизонтально-фрезерному верстаті з ЧПК. Для обробки хвилеводів послідовно застосовували 2 типи полімерно-абразивних щіток фірми "Osborn": йоржикову та кінцеву. Обробка передбачала полірування каналу в місцях зварних швів і фланцю, видалення задирок безпосередньо після механічної обробки на тому ж верстаті, на якому виконувалось фрезерування фланців хвилеводів. Також для механізації фінішної обробки хвилеводів складної конструкції (більш одного згину) запропоновано замінити операцію послідовного ручного полірування за допомогою засобів малої механізації на полірування на спеціальній установці. Траєкторія руху інструменту забезпечувалась копіром. Ця установка також забезпечує визначений натяг автоматично та має можливість коректувати його через поступове зношення інструменту. В результаті вдосконалення фінішної обробки повністю було видалено ручне полірування хвилеводу, геометрія та шорсткість каналу значно покращилися. Розроблення спеціального устаткування надало можливість значно (в 3 - 5 разів) скоротити час і зменшити людський вплив на точність обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського