РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762559<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко П. М. 
Гібридна економіка, гібридна політика, гібридні війни: зв'язок та ознаки гібридності / П. М. Клименко, В. І. Шевчук // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр.. - 2020. - № 4. - С. 16-24. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Предмет дослідження - сутність і джерела поняття гібридної війни, ознаки гібридності. Актуальність теми дослідження. Протягом останніх років Російська Федерація веде гібридну війну проти України. Джерелом гібридних війн є гібридна політика та гібридна економіка. Дослідження явища гібридної війни, надає можливість визначити їх сутність, дозволяє розробити правильну торговельно-економічну політику держави. Мета і завдання дослідження. Стаття має на меті визначити сутність поняття гібридної війни та розкрити джерела, причини, ознаки цього явища, політику і стратегію протидії в гібридній війні. Методологія. Використано методичний підхід аналізу та класифікації типів гібридних війн, систематизовано сучасне бачення економічної війни як складової гібридної війни. Використаний метод узагальнення дозволив встановити властивості гібридних війн і ознаки гібридності економіки. Результати дослідження. Розглядається поняття "гібридна економіка", "гібридна політика", "гібридна війна" та їх взаємозв'язок. Запропоновано класифікацію війн за формами та напрямками. Надано визначення гібридної війни, як поєднання "холодної" "гарячої", розглядаються ознаки гібридності, особливості сучасної російсько- української гібридної війни. Галузь застосування результатів. Результати дослідження ознак і механізмів ведення гібридних воєн дозволить відпрацювати рекомендації щодо розробки національної стратегії економічного розвитку в умовах ведення гібридної війни і протидії країні-агресору. Висновки: економічна війна є невід'ємною складовою політики держави-агресора. Вона розпочинається задовго до зброїної агресії і продовжується після її закінчення. У поєднанні з іншими незбройними засобами боротьби, економічна війна спрямована на отримання економічних переваг, додаткового прибутку, захоплення ресурсів, ринків збуту для товарів власного виробництва, територій, досягнення агресивних політичних цілеи?, знищення конкурентів, тиску на держави, уряди, можливості маніпуляції суспільною свідомістю. Гібридна війна є результатом гібридної економіки і гібридної політики держави-агресора. Методи ведення війни, або різноманітні форми їх поєднання визначають тип гібридної війни. Підступність, невизначеність не дає можливість вчасно визначити факт агресії для організації ефективної протидії і захисту. Гібридна економіка - це структурно-розбалансована, малоефективна економіка, орієнтована на інтереси військово-промислового комплексу і адміністративно-командне управління. Гібридна політика - це політика держави в інтересах корпорацій, монополій, олігархів. Вона протирічить міжнародним правилам, зобов'язанням, угодам, нормам моралі, не обмежується засобами. Перелічені основні ознаки гібридності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського