РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762623<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Onanko A. P. 
Peculiarity of elastic and inelastic properties of radiation cross-linked hydrogels = Особливості пружних та непружних властивостей радіаційно зв'язаних гідрогелів / A. P. Onanko, V. V. Kuryliuk, Yu. A. Onanko, A. M. Kuryliuk, D. V. Charnyi, M. P. Kulish, O. P. Dmytrenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 4. - С. 04026-1-04026-5. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Шляхом вимірювання пружних і непружних механічних характеристик досліджено залежності ефективності радіаційного зв'язування гідрогелів. Експериментально виміряно статичний пружний модуль E за стиснення та у разі розтягування; межу пружності <$Esigma sub E>, межу ефективної плинності <$Esigma sub fl> та межу міцності межі міцності за стиснення <$Esigma sub st> у разі стиснення для радіаційно зв'язаних гідрогелів з концентраціями 5, 6, 8, 10 % полівінілового спирту. Встановлено, що абсолютні значення статичного модуля E, межі пружної <$Esigma sub E>, межі граничної ефективності текучості <$Esigma sub fl>, межі міцності за стиснення <$Esigma sub st> в радіаційно зв'язаних гідрогелях визначаються утворенням нанокластерів молекул полівінілового спирту. В результаті досліджень визначено оптимальні склади початкових гідрогелів та режими їх електронного опромінення, які надають змогу виготовити радіаційно зв'язаний гідрополімерний композит з необхідними характеристиками за доз опромінення. Сітка ланцюгів молекул модифікованого полімеру має велику кількість різних дефектів, які не беруть участі у передачі напружень <$Esigma> в сітці, і, отже, не вносять вклад в її модуль пружності G, E. Важливо, що радіаційна деструкція основних ланцюгів молекул полівінілового спирту, які містять подвійні C = C зв'язки, впливає на формування сітки утворюваних гідрогелів. Пов'язки на основі опромінених гідрогелів являють собою еластичні товсті плівки з прозорого желе стерильного матеріалу, що складається з C = 85 - 90 % дистильованої води. Такі пов'язки мають бути біологічно сумісними і не прилипати до ран для надання невідкладної допомоги у разі кровотеч або опіків. Вони можуть містити деякі антисептичні, знеболювальні, кровоспинні ліки. Характер взаємодії полімерного гідрогелю з організмом, його проникність для різних речовин і клітин, термін біодеградації, його механічні властивості визначаються параметрами тривимірної полімерної сітки, яка утворюється під час формування гідрогелю. Прогнозування та контроль механічних властивостей гідрогелів має велике значення за оцінки їх застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.5 + В251.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського