РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савіна Ю. О. 
Магнітні, теплові та резонансні властивості квазіодновимірного гейзенбергівського магнетика β-TeVO4 : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Ю. О. Савіна; Національна академія наук України, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Увагу приділено дослідженню магнітних фазових перетворень і особливостей магнітної та термодинамічної поведінки магнетика β-TeVO4. Зазначено, що основні результати роботи отримані з використанням магнітометричних методів дослідження у комплексі з калориметричними та резонансними вимірюваннями. Встановлено, що сполука β-TeVO4 є квазіодновимірним магнетиком, який складається з слабко взаємодіючих зиґзаґоподібних ланцюжків іонів V4++ (S = 1/2) з фрустрованими взаємодіями у ланцюжку. Показано, що фазова Н-Т діаграма цього магнетика містить чотири різні спін-модульовані стани, які описуються ізотропною одновимірною J1 - J2 моделлю з двома конкуруючими різнознаковими взаємодіями. Виявлено, що конкуренція близьких за величиною феромагнітного обміну між сусідніми іонами й антиферомагнітного обміну між наступними за найближчими іонами визначає спін-модульовану хіральну фазу як основний стан магнетика β-TeVO4. Встановлено існування слабкої аксіальної анізотропії магнітних і резонансних властивостей монокристала β-TeVO4 вздовж кристалографічної осі b. На фазовій діаграмі при H∥b виявлено трикритичну точку, яка пов'язана з просторовою анізотропією основного стану β-TeVO4.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 + В368.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434232 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського