РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762848<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Синиця Ю. П. 
Оцінка структурно-функціонального стану серцево-судинної системи у хворих на первинну подагру в поєднанні з артеріальною гіпертензією та його корекція : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Ю. П. Синиця; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2018. - 24, [1] c. - укp.

Проведено оцінку структурно-функціонального стану серцево-судинної системи у хворих на первинну подагру в поєднанні з артеріальною гіпертензією (АГ). Із отриманих в результаті дослідження даних виявлено, що розвиток АГ у хворих на первинну подагру характеризується достовірно більшою гіпертрофією серця. Для хворих із поєднанням захворювань: подагра та АГ найчастішим типом ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) є концентрична гіпертрофія ЛШ (48,8% випадків). Для хворих на первинну подагру в поєднанні з АГ характерне часте (82,5%) порушення діастолічної функції ЛШ (з перевагою ІІ типу в 42,5% випадків), яке детерміноване з індексом маси міокарда ЛШ (β = +0,45, р < 0,01) та тривалістю подагри (β = +0,31, р < 0,001). Для хворих на подагру та АГ характерне частіше виявлення дисфункції ендотелію порівняно з хворими з АГ або подагрою (67,5% проти 47,5% та 35,0% відповідно), з високою активністю перекисного окиснення ліпідів та зниженою активністю антиоксидантної системи. Найбільш виразні зміни виявлено за показниками часу відновлення діаметра плечової артерії та приросту діаметра плечової артерії. Предикторами ендотеліальної дисфункції є підвищена концентрація сечової кислоти (β = -0,31, р = 0,01) та зниження активності супероксиддисмутази (β = +0,72, р < 0,01). Поєднання подагри та АГ супроводжується достовірним збільшенням товщини комплексу інтима-медіа сонних артерій на 20,0% порівняно з хворими на АГ або подагру (р < 0,05), але без суттєвого порушення гемодинаміки в брахіоцефальних судинах. Загальний периферійний опір ниркових артерій достовірно не відрізнявся за своїми середніми рівнями як між групами, так і порівняно з нормативними значеннями (р > 0,05). Курсове призначення кверцетину до антигіпертензивної та гіпоурикемічної терапії через 6 місяців терапії сприяє більш швидкому досягненню цільового рівня сечової кислоти (77,8%), нормалізації функції ендотелію, регресії гіпертрофії ЛШ, відновленню діастолічної функції ЛШ, зниженню загального периферійного опору ниркових артерій, нормалізації артеріального тиску та поліпшенню клінічного перебігу подагри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-5 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського