РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762943<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довгаль О. В. 
Інвестиційне забезпечення вітчизняного аграрного виробництва: фактичний стан і реальні потреби / О. В. Довгаль // Бізнес Інформ. - 2020. - № 12. - С. 189-194. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено фактичний обсяг капітальних інвестицій в аграрне виробництво. Встановлено, що, незважаючи на їх стрімке номінальне зростання в національній валюті, реальний обсяг інвестицій, перерахований у валюті США, є недостатнім для забезпечення потреб розширеного відтворення. Зроблено припущення, що головними причинами дефіциту капітальних інвестицій є надмірна інфляція, надмірні бізнес-ризики та невиконання державою своїх зобов'язань. В українській економіці спостерігається позитивна динаміка надходження капітальних інвестицій в аграрний сектор виробництва, номінованих у національній валюті - за період 2010 - 2019 рр. їх середньорічне значення склало 35,4 млрд грн, темп зростання - 120,5 %. Збільшується і їх частка в структурі капітальних інвестицій економіки країни. Обсяг капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки, перерахований у більш стійкій валюті (долари США), у звітному 2019 р. був нижчим не лише за показники двох попередніх років, але й за показники 2013 - 2013 рр. Їх середньорічне зростання склало 105,7 %. Середньорічний обсяг капітальних інвестицій в сільське, лісове та рибне господарство України за 2010 - 2019 рр. становить 2,02 млрд дол. США. Така сума є недостатньою, адже лише сільське господарство потребує щороку не менше 2,9 млрд дол. США інвестицій. Серед джерел фінансування капітальних інвестицій у сільське, лісове та рибне господарство України у звітному періоді понад 90 % припадало на власні кошти підприємств та організацій. Це проблемна ситуація, яка вказує на те, що має місце згортання банківського кредитування інвестиційних потреб аграріїв; держава не виконує своїх зобов'язань щодо підтримки розвитку аграрної економіки; іноземні інвестори, враховуючи надмірні бізнес-ризики, не бажають вкладати кошти у вітчизняне аграрне виробництво. Відновлення довіри до держави, інфляційне таргетування, судова реформа та безкомпромісна боротьба з рейдерством - ключові інструменти поліпшення інвестиційного клімату та збільшення капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського