РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762946<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко О. В. 
Просторова диференціація туристичної привабливості регіонів України / О. В. Харченко // Бізнес Інформ. - 2020. - № 12. - С. 209-216. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено комплексне дослідження проблем просторової диференціації туристичної привабливості в розрізі регіонів України. Визначено основні складові диференціації та виявлено, що оцінка туристичної привабливості окремих регіонів з точки зору просторової диференціації є основою для формування ефективного та прибуткового туристичного бізнесу, визначає особливості та структуру регіонального туристичного продукту, нові туристичні маршрути, формування пріоритетних напрямів тощо. У ході аналізу літературних джерел відомих учених-економістів було зроблено авторське визначення категорії "просторова диференціація" у сфері туризму. Узагальнено основні фактори, що характеризують туристичну привабливість регіонів України, за допомогою яких можна здійснювати оцінку туристичної привабливості відповідних регіонів для виявлення найперспективніших напрямів розвитку туристичної сфери та подолання просторової диференціації, що дозволить розробити в майбутньому ефективну стратегію сталого розвитку туризму в регіонах. Запропоновано авторське визначення поняття "туристична привабливість регіону", яке враховує всі теоретико-методичні та практичні дослідження проблеми. Визначено методи для вирішення проблем багатовимірного оцінювання та обгрунтовано, що метод таксономічного аналізу відрізняє простота математичного апарату, відсутність будь-яких вимог до сукупності досліджуваних об'єктів, більш зручний масштаб отриманих оцінок, що полегшують аналіз і ранжування об'єктів. Запропоновано схему проведення таксономічного аналізу з використанням факторного аналізу, головною метою якого є скорочення кількості індикаторів і визначення структури взаємозв'язків між ними. Розроблено матрицю стандартизованих значень індикаторів та зроблено висновок, що використання економіко-математичної моделі, яку основано на таксономічному аналізу, дозволяє сформувати обгрунтовані набори індикаторів та одержати рейтинги регіонів України за рівнем економічної складової туристичної привабливості. Практичне застосування цього методу показано у визначенні прогресивних і депресивних регіонів України у сфері надання туристичних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)642.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського