РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000762967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Примостка Л. О. 
Фінансова діагностика банків у процесі консолідації: цілі, методи, аналітичні підходи / Л. О. Примостка, І. В. Краснова, О. К. Литвиненко // Бізнес Інформ. - 2020. - № 12. - С. 361-368. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано економічну доцільність та вибір методів фінансової діагностики банків під час консолідації з метою оцінки об'єкта угоди як інвестиційного проєкту. Визначено основні напрями фінансової діагностики угод M&A для банків. Акцентовано увагу на необхідності розмежування трактування понять "фінансова діагностика", "due diligence" та Financial Due Diligence (FDD). З урахуванням світового та вітчизняного досвіду систематизовано та узагальнено розуміння due diligence через розгляд супутніх процесів угоди M&A на рівні трансакцій. Визначено фактори угоди M&A, що окреслюють сфери due diligence, розуміння яких дозволяє знизити трансакційний ризик угоди. Зазначено, що основним аналітичним інструментарієм для адекватного обгрунтування та формування абсолютно повного уявлення про вартість об'єкта угоди є FDD, яка також служить якісною базою для розробки стратегії розвитку консолідованого банку після завершення угоди M&A. Традиційний аналітичний інструментарій FDD, який охоплює як фінансові, так і інституційні аспекти, запропоновано доповнити включенням до кола питань фінансових ризиків та оцінки чутливості до них банків. Зазначено, що для визначення внутрішньої вартості банку - об'єкта угоди як проєкту для інвестицій застосовують підходи до прогнозування майбутньої діяльності, які включають методи дисконтування грошових потоків (DCF) та оцінку впливу внутрішньої норми прибутковості на середньозважену вартість капіталу (IRR / = WACC). На основі сформованої вибірки фінансових звітів 150 банків світу за даними компанії Refintiv проведено моделювання привабливості банків як інвестиційних проєктів через підходи (DCF) і (IRR / = WACC). Сформовано критерії для вибору підходу з метою оцінки внутрішньої вартості банківського бізнесу. На основі виділених критеріїв проведено порівняння результатів моделювання привабливості проєктів за обраними підходами. Зроблено висновок, що найбільш оптимальним з погляду точності визначення внутрішньої (фундаментальної) вартості банку є підхід через моделювання грошових потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського