РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763071<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гоцко Ю. М. 
Індексна оцінка стану пародонта в носіїв металокерамічних протезів / Ю. М. Гоцко // Сучас. стоматологія. - 2020. - № 1. - С. 22-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Протезування за допомогою металокерамічних конструкцій залишається достатньо функціональним і відповідає вимогам естетичної стоматології. Проте кожний протез у ротовій порожнині крім лікувальної має й побічну дію. Побічна дія незнімного протеза багатогранна. Так, зубні протези змінюють звиклі взаємовідносини органів зубощелепної системи, створюють нові оклюзійні контакти штучних зубів із природними та штучними антагоністами, змінюють мікрофлору в якісному й кількісному відношенні, сприяють накопиченню зубних відкладень, мінеральних солей і хімічних барвників зі складу ротової рідини як на поверхні незнімних протезів, так і накопиченню цих інгредієнтів на слизовій. Важливим чинником залишаються рання діагностика пародонтальних ускладнень та їх профілактика, яка є одним із факторів, що зумовлюють можливість забезпечення довготривалого позитивного результату та ортопедичної реабілітації. Адже навіть після успішного ортопедичного лікування розвивається низка негативних ускладнень, які не завжди вдається визначити клінічно. Мета роботи - провести оцінку стану крайового пародонта в осіб, які є носіями незнімних металокерамічних зубних протезів. Індексну оцінку стану пародонта носіїв металокерамічних протезів у порівнянні з контрольною групою провели за такими показниками: проба Шиллєра-Пісарєва, папілярно-маргінально-альвеолярним індексом (РМА), індексом кровоточивості сосочків (РВI) та індексом потреби в лікування хвороб парадонта (СРIТN). Статистичним аналізом підтверджено, що за всіма показниками індексної оцінки стану пародонта в осіб основної групи з наявними незнімними протезами показники є гірше порівняно з показниками осіб контрольної групи. Висновки: визначено, що показники індексної оцінки стану порожнини рота в осіб основної групи з наявними металокерамічними незнімними конструкціями зубних протезів є гірше порівняно з показниками осіб контрольної групи. Звертає на себе увагу те, що за індексною оцінкою стану порожнини рота носії незнімних протезів визначають більш тяжкі форми ураження слизової оболонки, що потребує розробки відповідних профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 + Р661.210.12-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського