РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Volosyuk V. 
Optimal radar cross section estimation in synthetic aperture radar with planar antenna array = Оптимальна оцінка ефективного перерізу розсіювання в радіолокаційних системах з синтезуванням апертури та планарною антенною решіткою / V. Volosyuk, S. Zhyla, V. Pavlikov, D. Vlasenko, V. Kosharskyi, D. Kolesnikov, O. Inkarbaieva, K. Nezhalskaya // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2021. - № 1. - С. 50-59. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Розв'язано оптимізаційну задачу статистичного синтезу методу оцінки ефективного перерізу розсіяння в РЛС із синтезованою апертурою та планарною антенною решіткою. Необхідний радіолокаційний ефективний переріз розсіювання задається як статистична характеристика просторово-неоднорідного комплексного коефіцієнта розсіювання середовища, що підлягає дослідженню. Фактично розробляються нові методи розв'язання обернених задач не стосовно відновлення когерентних зображень у вигляді просторового розподілу комплексного коефіцієнта розсіювання, а щодо оцінювання статистичних характеристик неоднорідних (просторово нестаціонарних) випадкових процесів. Електрофізичні параметри поверхонь і їх статистичні характеристики розглядаються як функції просторових координат. Як метод оптимізації обрано метод максимальної правдоподібності. Отримані результати надають можливість визначити багатоканальну структуру, оптимальний метод огляду поверхні і потенційне просторову роздільну здатність в аерокосмічних скаттерометричних радарах з антенною решіткою. Визначено оптимальні операції для обробки просторово-часових сигналів і запропоновано модифікований метод синтезу апертури антени, який, на відміну від класичного алгоритму для синтезу апертури антени, що складається в інтегруванні добутку значень прийнятого сигналу й опорного сигналу (одиничного сигналу), додатково реалізує декореляцію сигналів, що віддзеркалені від земної поверхні. Нова операція декорреляції розсіяних сигналів полягає в їх інтегруванні зі зворотною просторово-часовою кореляційною функцією. Для підтвердження достовірності отриманих результатів проведено імітаційне моделювання класичного методу синтезу когерентних зображень і запропонованого оптимального методу. З аналізу результатів випливає, що запропонований метод має більш високу якість і менший розмір спекл-шуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського