РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763203<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зажома В. М. 
Оптимізація оцінювання підготовки груп і відділень гірничорятувальних та висотно-верхолазних рятувальних робіт / В. М. Зажома, О. А. Бужин // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр.. - 2020. - № 6. - С. 83-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Технологічно-функціональна ефективність гірничорятувальних та висотно-верхолазних рятувальних робіт на різних технологічно-функціональних етапах знаходиться у прямій залежності від рівня їх фахової та фізичної підготовки. Згідно нормативів, виконання навчальних вправ для підготовки особового складу аварійно-рятувальних служб, оцінювання підготовки аварійно-рятувальних підрозділів здійснюється п'ятибальною системою, в основу, якої покладено часові показники. При цьому актуальним залишається питання розширення підходів оцінювання з метою його оптимізації, так як проблематичним є порівняння різних технологічно-функціональних навчальних вправ. Мета робити - на основі попередніх досліджень нормативів виконання навчальних вправ для підготовки особового складу аварійно-рятувальних служб, визначити індекси підготовленості груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт. Для вирішення питання було застосовано емпіричний метод дослідження. Застосована методика дає можливість визначати рівень підготовки груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт. У результаті дослідження визначено індекси підготовленості для груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт - 9 навчальних вправ та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт - 10 навчальних вправ. Визначені авторами індекси підготовленості можуть бути застосовані під час проведення аналізу організаційно-функціональної ефективності з підготовки груп (відділень) гірничорятувальних (аварійно-рятувальних) робіт та груп висотно-верхолазних та рятувальних робіт. Це, у свою чергу, може позитивно вплинути на якість контролю та управління при підготовці особового складу аварійно-рятувальних служб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.213 + Ц66(4УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського