РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763239<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мірошниченко П. В. 
Особливості сприйняття літературно-мистецької радіопрограми молоддю / П. В. Мірошниченко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 1. - С. 48-55. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто проблему особливостей сприйняття літературно-мистецької радіопрограми, зумовлених соціально-психологічних характеристик і цінностей молоді як представників і представниць відлуння-покоління Y. Мета роботи - визначити специфіку сприйняття звукового образу радіопрограми Павла Вольвача "Кружляння слів" (Перший канал "Українського радіо") студентами та студентками третього курсу спеціальності "Журналістика" Запорізького національного університету, які спеціалізуються з радіожурналістики. У ході дослідження використано методи аналізу та систематизації науково-теоретичних відомостей з окресленої теми. Метод фокусгрупового опитування допоміг виявити ціннісні орієнтації та інформаційні потреби молодіжної авдиторії в оцінюванні літературно-мистецької радіопрограми, мотиви, що зумовлюють ставлення до її звукового образу, а також ефективність його впливу на пізнавальні процеси слухачів і слухачок, сприйняття загалом. Встановлено, що літературну радіопрограму як низькоінтенсивний аудіотекст учасники й учасниці фокусгрупи сприйняли без особливого ентузіазму, стримано. Респонденти здебільшого заявляли про негативні емоції. Увага була слабкою, рівень запам'ятовування матеріалу програми - середній. Посереднім було й зацікавлення ним. На це вплинула невідповідність змісту та форми програми цінностям і життєвим смислам опитаних. Політичний конформізм укупі з недовірою, байдужістю до суспільних, зокрема й культурних, норм і традицій, перевага над ними емоційного індивідуального задоволення, насолоди від життя й низький поріг відповідальності за власні вчинки та майбутнє, притаманні відлунню-покоління Y, проявились у фокусгрупі цілком. Переважно байдуже ставлення до програми маркувалося як вербальними, так і невербальними засобами (позами, мімікою, жестами). Ніхто з опитаних не зарахував себе до цільової аудиторії передачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.139

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського