РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763264<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скібан О. І. 
"Книжник-review" - часопис фахової книжкової журналістики / О. І. Скібан // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 2. - С. 70-74. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Описано основні типологічні характеристики журналу літературно-видавничої тематики "Книжник-review (KR)", що виходив в Україні впродовж 2000 - 2009 рр. Проаналізовано тематико-рубрикаційний комплекс видання, авторський склад. Зосереджено увагу на проблематиці тогочасного літературно-видавничого процесу, зокрема віддзеркаленні її на сторінках "Книжника". Розглянуто еволюцію видання від газетного формату "Книжник" до повноколірного глянцевого часопису "Книжник-review (KR)" - видання "про всі книжки і всіх письменників". Книжковий часопис "Книжник-review (KR)" описано як єдиного в Україні засновника рейтингу "Книжка року", що мав вагу не лише літературної події, а й загальнонаціональної. Експертні оцінки журналу, на чолі з його головним редактором Костянтином Родиком, визначали найкращі книги в різних номінація (від художніх, non-fiction до спеціалізованих видань). Опрацьовано творчий доробок головного редактора журналу Костянтина Родика, який сучасні науковці розглядають як взірець якісної книжкової журналістики. Розглянуто семантику термінів "книжкова журналістика", "культурна журналістика". Спираючись на матеріали якісної книжкової журналістики, представленої на сторінках "Книжник-review (KR)", здійснено спробу виявити найприкметніші її риси, увиразнити проблематику, простежити концептуальні явища. Увагу приділено огляду та опрацюванню підшивки номерів аналізованого журналу. Описано його основні типологічні характеристики: авторський склад, художньо-технічне оформлення та тематико-рубрикаційне наповнення. Здійснено контент-аналіз інформаційно-аналітичних матеріалів різних видів і жанрів. Журнал подано як взірець становлення "школи книжкової журналістики", що може слугувати еталонним прикладом для інформаційно-комунікаційних платформ і сучасних ЗМІ. Вказано особливості становлення на сторінках "Книжник-review (KR)" нової дискурсивної практики - культурної журналістики, книжкової журналістики. У ході дослідження використано такі наукові методи: системний, термінологічний аналіз, контекстуальний, комунікаційний, контент-аналіз, порівняльний, історичний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського