РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ципердюк І. М. 
Висвітлення трагедії Голодомору (1932 - 1933) в актуальних програмах українських редакцій "Голосу Америки", BBC, DW, радіо "Ватикан" і "Свобода" / І. М. Ципердюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 2. - С. 75-82. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано роботу українських редакцій "Голосу Америки", BBC, DW, радіо "Ватикан" і "Свобода", що традиційно висвітлюють тему Голодомору, розкриваючи різні сторони цієї трагічної події. Здійснено моніторинг матеріалів, у яких ідеться про чергову річницю Голодомору, з'ясовано, наскільки ефективно редакції змогли представити цю складну тему. Показано, що українські редакції закордонних радіостанцій повідомляли про Голодомор українського народу 1932 - 1933 рр., улаштований радянським режимом, упродовж усієї історії свого мовлення. Українські редакції радіо "Ватикан", "Голосу Америки", "Свободи" на десятки років стали голосом поневоленого українського народу, який в умовах окупації не мав змоги розповісти світу про пережитий геноцид. Завдяки їх програмам та матеріалам ця тема не розчинялася в загальному інформаційному потоці. Висвітлюючи 86-ту річницю вшанування жертв Голодомору 1932 - 1933 рр., українські редакції "Голосу Америки", BBC, DW і радіо "Свобода" показали приклад усебічного розкриття складної історичної теми. Програми та матеріали, у яких аналізується найбільша трагедія українського народу, мають на меті детально показати винуватців цього страшного злочину та жертв, що не мають бути забутими. Робота українських редакцій у цьому напрямі цілком відповідає найкращій світовій практиці, коли медіа допомагають суспільству усвідомити та зрозуміти жахливі сторінки свого минулого, щоби довідатись правду та рухатися в майбутнє. На тлі численних матеріалів про Голодомор, підготовлених українськими редакціями "Голосу Америки", BBC, DW та радіо "Свобода" 2019 р., стала очевидною незначна активність вітчизняних ЗМІ в цьому напрямі. Це свідчить, що українське суспільство, а разом з ним і медіасередовище, продовжує долати нелегкий шлях відновлення історичної пам'яті, встановлення причин національних поразок і трагедій, найбільшою з яких став геноцид українців у 1932 - 1933 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.3(4УКР)64 + Т3(4УКР)613-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського