РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763271<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко І. С. 
Концепт "реконструкція" як символічний маркер радикального соціального інжинірингу / І. С. Бондаренко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 2. - С. 116-121. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Здійснено спробу концептуального аналізу поняття "реконструкція", що став смисловим засновком української історії доби сталінізму. Авторка намагається крізь методологічну призму соціального інжинірингу вивчити лінгвальні техніки впровадження в ментальну структуру особистості нових ідеологічних маркерів епохи. Здійснено порівняльну характеристику двох модерністських проєктів: американської реконструкції періоду 1863 - 1877 рр. та суспільно-політичного зламу доби сталінізму. Залучено широкий фактологічний матеріал (промови Й. Сталіна, українську наукову періодику 30-х рр. XX ст.), аби вивчити публічну й методологічну площини осмислення конструкту "реконструкція". Продемонстровано процес вербального кодування конкретних фрагментів, "шматків" концептуальної системи й доведено, що маніпулювання інформацією відбувається у фазі мовного пізнання світу, розкритті сенсу певних слів. Саме ці особливості призводять до побудови такої інформаційної картини світу, яка не конституюється без мови та яка уможливлює вихід індивіда за межі безпосереднього досвіду. Подано динаміку вкорінення поняття "реконструкція" в концептосферу радянської людини, що пройшла етап від публічної презентації слова у промовах Й. Сталіна до його фіксації в науковому дискурсі. Учені тієї пори чимдуж намагалися виправдати та раціоналізувати сталінські ідеї щодо творення нових утопічних систем суспільства. З початку 30-х рр. XX ст. концепт "реконструкція" позначав карколомні трансформації сільського господарства, системи освіти, культурної та наукової сфер, побуту людини та масмедіа. У процесі дослідження застосовано загальнонаукові методи аналізу й синтезу, систематизації, порівняння, а також концептуальний аналіз.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського