РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нарівський А. В. 
Неметалеві включення у великому ковальському злитку зі сталі 25ХНЗМФА / А. В. Нарівський, О. М. Смірнов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк, В. В. Перехода // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 4. - С. 14-18. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Для енергетичного і важкого машинобудування потрібні унікальні та габаритні вироби зі сталі, які виготовляють з великих (до 600 т) ковальських злитків. За тверднення у великих злитках інтенсивно утворюються хімічна та фізична неоднорідності, зростають розміри та нерівномірність розподілу в сталі неметалевих включень (НВ), що значно знижує експлуатаційні характеристики готових виробів. Вміст і розподіл у злитку НВ залежать від процесів плавлення, розкиснення та модифікування сталі, умов розливання і кристалізації металу. За підвищеного вмісту газів у сталі включення можуть концентруватися на межі розплав - газовий пузир. Небезпечними для властивостей сталевих виробів є легкоплавкі включення оксисульфідів, які виділяються під час кристалізації злитка. Такі включення знижують міцність міжзеренних зв'язків, особливо у разі підвищених температур (червоноламкість). Велику небезпеку представляють також тугоплавкі включення, що плавляться за температури вище, ніж температура рідкої сталі. Ці включення мають гострі грані й створюють концентрації напруг у металі, які є джерелами початку процесів його руйнування. Включення, що мають компактну (сферичну) форму, менш шкідливі для властивостей сталі. Такі включення утворюються у злитках в тому випадку, коли температура їх плавлення невисока і вони погано змочуються металом. У злитках, поряд з розглянутими неметалевими включеннями, можуть виявлятися також оксиди, сульфіди, силікати, сульфісилікати, алюмосилікати та інші. В роботі досліджено вміст, дисперсність і склад неметалевих включень, що утворюються в 142-тонному злитку, який відливали у вакуумі зі сталі 25ХНЗМФА.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.033.3 + К327-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського