РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763314<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нехаєв М. Є. 
Досвід виробництва шестигранних труб для зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива / М. Є. Нехаєв, Т. В. Балаханова, Г. В. Левченко // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 4. - С. 76-83. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

На сьогодні відпрацьоване ядерне паливо транспортують і зберігають у спеціальних сховищах, основою яких є матриця з шестигранних труб зі сталі з вмістом бору 1,3 - 1,8 %. Основним матеріалом для виробництва цілісних шестигранних труб є сталь, легована бором ЧС82 (04Х14Т3Р1Ф). Однак коефіцієнт витрат металу, під час виробництва від трубної заготовки до готового шестикутника, становить понад 400 %. Це пов'язано з великою кількістю боридів у структурі сталі, тому вона має високу міцність і твердість, але низький рівень пластичності як за кімнатної, так і підвищених температур. Нині в Україні практично відсутнє виробництво таких пеналів-труб, основна частина закуповується за кордоном. Тому в даній роботі випробувано кінцевий етап виробництва стелажів для зберігання ядерного палива - профілювання і калібрування на прокатному стані шестигранних труб зі сталі 04Х14Т3Р1Ф вітчизняного виробництва. Встановлено, що у передільних гарячекатаних трубах кількість, розподіл і розмір боридів нерівномірні. Для поліпшення пластичних властивостей перед холодною деформацією труб, було проведено відпал бористої сталі. Проведення рекомендованого ТУ-14-3-1680 відпалу за <$E670~symbol Р roman C> не призвело до видимої зміни структури, форма та розміри боридів залишилися в колишньому діапазоні. Загальний рівень механічних властивостей також залишився практично незмінним. Проведення відпалу за температур <$E650~-~1000~symbol Р roman C> в середньому по всім зразкам трохи підвищило пластичність, при цьому розкид значень виявився занадто високим. На підставі результатів дослідження властивостей труб за двома заготовками в межах однієї плавки показано, що зразки труб, що виготовлені з головної частини зливка, мають пластичні властивості значно вищі, ніж від донної. При цьому міцність зразків залишалася практично на одному рівні і від місця відбору металу не залежала. Результати роботи надали змогу визначити необхідні режими термообробки та успішно провести дослідну прокатку шестигранної труби <$E257~times~7> мм з круглої труби <$Esymbol ж~288~times~7> мм зі сталі 04Х14Т3Р1Ф на трубопрофільному стані 400 Науково-виробничого об'єднання "Дніпрофмаш" в чотирьохвалковому і двовалковому калібрах.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.121.3 + Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського