РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763426<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bolotov M. G. 
Application of glow discharge plasma for cleaning (activation) and modification of metal surfaces while welding, brazing, and coating deposition = Застосування плазми жеврійного розряду задля очищення (активації) та модифікування металевих поверхонь для зварювання, лютування та нанесення покриттів / M. G. Bolotov, I. O. Prybytko // Progress in Physics of Metals. - 2021. - 22, № 1. - С. 103-128. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.

Відомо, що поверхневі явища відіграють вирішальну роль у процесах утворення міцних міжатомових зв'язків за з'єднання різнорідних матеріалів, а також осадження металевих покриттів. Так, наявність на поверхні металів різного роду забруднень, зокрема шарів оксидів, суттєво понижує поверхневу енергію металу, перешкоджаючи таким чином перебігу дифузійних процесів у зоні контакту та змочуванню їх рідкою лютою, а також адгезії конденсованих плівок на поверхні субстрату. У зв'язку з цим суттєву роль відіграють процеси очищення (активації) металевих поверхонь перед зварюванням або нанесенням на них шару покриття. У ряді випадків металеві поверхні модифікують задля надання їм необхідних властивостей. Останнім часом з метою активації та модифікування поверхонь перед зварюванням і нанесенням покриттів широкого використання набуває газорозрядна плазма жеврійного розряду. Остання уможливлює здійснення оброблянь поверхонь різної конфігурації, у тому числі й внутрішніх порожнин, та різної площі - від одиниць до десятків тисяч квадратних сантиметрів. Даний огляд містить результати досліджень стосовно очищення та модифікування металевих поверхонь йонами низької енергії (<< 10 кеВ), ініційованих у плазмі аномального жеврійного розряду для зварювання, лютування та нанесення покриттів. Зокрема, тут наведено результати досліджень іонного очищення в плазмі жеврійного розряду поверхонь зразків, виконаних з криць 45 і 08кп, ряду активних металів і стопів, а також хромовмісних криць 40Х, 20X13 та 12Х18Н10Т, що мають на своїй поверхні хімічно та термічно стійкі оксиди Cr2O3. Зазначено щодо вирішального впливу на ефективність очищення та модифікування металевих поверхонь таких параметрів режиму, як напруга на електродах, густина струму розряду, тиск у робочій камері та час іонної експозиції. При цьому оптимальні значення цих параметрів у більшості випадків визначаються технологічними умовами процесу та коливаються в наступних межах: Up = 1500 - 3500 В, Jp = 0,4 - 1 мА/см<^>2, P = 3,99 - 7,98 Па, t = 120 - 300 с відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: К557 + К675.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського