РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763473<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борова М. М. 
''Зелений'' синтез флуоресцентних квантових точок CdS та характеристика їх властивостей : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / М. М. Борова; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Розроблено нові методики "зеленого" синтезу квантових точок CdS з використанням таких біологічних матриць як бактерія Escherichia coli, базидіальний гриб Pleurotus ostreatus, культура "бородатих" коренів Linaria maroccana, суспензійна культура Nicotiana tabacum (BY-2). Показано, що максимум поглинання синтезованих квантових точок CdS (E. coli) знаходиться у діапазоні 420 - 440 нм, максимум люмінесценції - на довжині хвилі 443 нм. Для квантових точок CdS, що синтезовані з використанням P. ostreatus є характерними максимуми поглинання (453 нм) та люмінесценції (462 нм). Квантові точки, які отримано за допомогою L. maroccana, мають максимуми поглинання (398 нм) та люмінесценції (462 нм), тоді як для квантових точок, синтезованих із застосуванням N. tabacum (BY-2), притаманні максимуми поглинання (292 нм) та люмінесценції (381 нм). За допомогою методу трансмісійної електронної мікроскопії продемонстровано, що квантові точки мають сферичну форму, не мають поверхневих дефектів та мають діаметр у діапазоні від 3 до 9 нм, залежно від обраної для синтезу біологічної матриці. Показано, що квантові точкик CdS не чинять суттєвих негативних впливів на рослинні та тваринні клітини, порівняно з неорганічним кадмієм. Крім того, розроблено методику функціоналізації квантових точок CdS (P. ostreatus) з використанням поліетиленгліколю та бичачого сивороткового альбуміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871 + Е0*725.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського