РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763709<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Славітяк О. С. 
Удосконалення тренувального процесу спортсменів у бодібілдингу на основі оптимального застосування базових та формуючих вправ у мезоциклах підготовки : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / О. С. Славітяк; Національний університет фізичного виховання і спорту України. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

У структурі тренувального процесу бодібілдерів на етапі спеціалізованої базової підготовки існує проблема ризику травмування спортсменів за рахунок достатньо великих за обсягом тренувальних навантажень. На це вказує переважне використання тренувальних програм, підгрунтям яких є пріоритетне використання вправ базового характеру зі значною вагою обтяження над вправами формуючого характеру, тому ймовірність перетренованості і травматизму досить суттєво зростає (В. М. Зациорский, 1982; А. Г. Дембо, 1988; Г. А. Макаров, 2004; Н. В. Князев, 2005). Комплексне використання методичного прийому «передчасна втома» на етапі спеціалізованої базової підготовки дає можливість зменшити величину обсягів тренувальних навантажень, зберігаючи позитивну динаміку зростання сили та збільшення м’язової маси спортсменів, а також мінімізувати ризик розвитку патологічних процесів в умовах надмірного навантаження м’язової системи атлетів у бодібілдингу. Розроблені варіанти тренувальних програм, підґрунтям яких стала раціональна послідовність використання вправ базового та формуючого характеру, суттєво впливають на ефективність навантаження одних і тих же груп м’язів атлетів, оптимізацію їх об’єму та інтенсивності, а також на зростання силових можливостей бодібілдерів. Для перевірки цієї проблеми сформовано три дослідні групи: контрольна (загальноприйнята) та дві основні. Підгрунтям другого та третього варіанта програм став методичний прийом «передчасна втома», який передбачає певну послідовність застосування вправ базового та формуючого характеру. Проведене педагогічне дослідження підтвердило ефективність впливу запропонованих програм на зростання м’язової маси та силових можливостей спортсменів-бодібілдерів на етапі спеціалізованої базової підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.492.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433617 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського