РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763734<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трунов О. М. 
Розвиток методів та засобів створення АСК глибоководними технологічними комплексами : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.07 / О. М. Трунов; Херсонський національний технічний університет. - Херсон, 2017. - 40 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти розроблення та розвитку наукових основ, методів і технічних засобів створення автоматизованих систем керування (АСК) глибоководними технологічними комплексами (ГТК). Проаналізовано методи, моделі та технологічні рішення автоматизації процесів керування організаційно-технічними об’єктами під кутом зору їх застосування для створення АСК ГТК. Доведено, що їх недоліки, основними з яких є нелінійність моделей та складність їх прямого застосування на стадіях проектування та інших стадіях життєвого циклу АСК та недостатня ефективність інструментів проектування і засобів функціонування, стримують розвиток ГТК. Розроблено концептуальні засади та відповідні їм моделі і методи ефективного керування складними технологічними об’єктами за рахунок забезпечення інтегрованої системи підтримки прийняття рішень (СППР) трансформованими моделями, методами, критеріями та інструментальними засобами. Досліджено здатність запропонованого методу рекурентної апроксимації (МРА) трансформувати нелінійні моделі, що подано у диференційних, функціонально-диференційних нелінійних формах до послідовності аналітичних виразів за рахунок впровадження нових інструментів: вектор-індикатор, вектор-ротор, нове розвинення у ряд Тейлора. Побудовано трансформовані моделі динаміки автономного підводного апарату з маніпулятором та технологічним устаткуванням на борту. Досліджено застосування МРА для обґрунтування збіжності у типових задачах аналітичного навчання рекурентної нейронної мережі і проектування автоматизованих систем керування (АСК). Сформовано аналітичні вирази ефективності, адекватності та продемонстровано їх застосування до розв’язку задач синтезу регуляторів та керуючого впливу в АСК. Досліджено здатність до автоматизації ГТК та перспективні технічні рішення, що підвищують рівень придатності технологічного процесу та устаткування до роботи у підводних умовах у складі АСК. Запропоновані набори природно-мовних операторів для формування програм управління операціями технологічних процесів (ТП) ГТК мовою високого рівня. Проведено моделювання роботи АСК автономних безпілотних підводних апаратів (АБПА) в екстремальних режимах, сформована її структура та уведено додатковий маніпулятор, що забезпечує умови виконання підводних робіт. Наведено результати впровадження теоретичних положень.


Індекс рубрикатора НБУВ: О427.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432170 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського