РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763823<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нерубацький В. П. 
Підвищення енергоефективності електричного рухомого складу в режимах тяги і рекуперації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.09 / В. П. Нерубацький; Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова. - Харків, 2017. - 24 c. - укp.

Увагу приділено дослідженню електромагнітних процесів в активних випрямлячах напруги з корекцією коефіцієнта потужності з системами автоматичного керування, побудованих на базі гістерезисної та широтно-імпульсної модуляції, які забезпечують високі показники електромагнітної сумісності з живильною та контактною мережами. Отримано регулювальні характеристики 4QS-перетворювача з гістерезисною системою керування, на основі яких розроблено систему автоматичного керування з реалізацією двонаправленої передачі енергії. Зазначено, що дослідження активних випрямлячів із гістерезисною системою керування показали реалізацію високих показників електромагнітної сумісності, проте виявили її принципові недоліки, а саме високу та змінну частоту комутації, що значно ускладнює її фізичну реалізацію на існуючій базі IGBT-транзисторів і зумовлює значні втрати в перетворювачі. Визначено аналітичні співвідношення максимальної частоти комутації ключів 4QS-перетворювача з гістерезисною системою керування від параметрів живильної мережі, схеми заміщення 4QS-перетворювача, навантаження та величини уставки гістерезису. Розроблено системи керування дворівневим 4QS-перетворювачем. Розроблено імітаційні моделі, які підтверджують реалізацію коефіцієнта потужності близького до одиниці. Зауважено, що перевагою розроблених систем на основі ШІМ (широтно-імпульсна модуляція) є реалізація постійної та значно нижчої частоти комутації, що обумовлює можливість їх фізичної реалізації, зниження динамічних втрат у перетворювачі та підвищення ККД перетворювача. Розроблено систему керування компенсаційного активного випрямляча напруги, який складається із чотирьох паралельних мостів, які заживлені від однієї мережі живлення та працюють на одне навантаження. Зазначено, що синхронізація каналів керування окремих мостів з реалізацією зсуву опорного сигналу ШІМ на кут зсуву φ надає змогу реалізувати взаємну компенсацію вищих гармонік вхідного струму та вихідної напруги, чим досягається покращання показників електромагнітної сумісності: коефіцієнт потужності 99,92 %; коефіцієнт гармонічних спотворень 1,27 %; коефіцієнт пульсацій вихідної напруги 2,85 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського