РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000763998<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юрченко А. М. 
Вплив стехіометрії та домішкового складу розчину на ріст та властивості монокристалів дигідрофосфату літію : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / А. М. Юрченко; Національна академія наук України, Інститут монокристалів. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Присвячено розробці способу вирощування монокристалів LiH24 з в’язких нестехіометричних розчинів, а також вивченню властивостей чистих та легованих кристалів LDP. Вивчено фізико-хімічні та гідродинамічні властивості в’язких нестехіометричних розчинів LiH24 та запропоновано спосіб вирощування кристалів з таких розчинів. Кристали вирощували на затравку, орієнтовану кристалографічною площиною (110), витягуванням з розчину на основі 20% Н34методом випаровування розчинника при 40°С. Масоперенос забезпечувавася обертанням затравкоутримувача зі швидкістю 70 - 90 об/хв у реверсивному режимі та знаходженням фронту росту кристала у приповерхневій зоні підвищеного пересичення розчину. Отримано чисті та леговані саліциловою, 5-аміносаліциловою кислотою та іонами талію кристали LDP, з орієнтацією площини росту (110). Досліджено вплив стехіометрії розчину, а також легуючих добавок на габітус, морфологію поверхні та оптичні властивості кристалів LDP. Проаналізовано їх механічні властивості та виявлено зворотний розмірний ефект при індентуванні природних граней (110) и (111) кристалів LDP, який пов’язаний з поверхневою напругою розтягнення. Визначено, що: твердість кристалів LDP становить 2337 МПа, що у 1,5 раза вище, ніж для кристалів KDP та ADP; тріщиностійкість кристалів LDP становить 0,07 МПа-мІ/2, що у 3 - 4 рази нижче, ніж для кристалів KDP. Показано, що кристали LDP ростуть за дислокаційним механізмом; при вбудовуванні молекул саліцилової кислоти у міжплощинний простір кристала, вони розташовуються на торцях сходинок росту, що відповідають площинам (111) та (011), суміжним з площиною (110). При адсорбції молекул на площині (011) спостерігається їх часткова, а на площині (111) - повна дисоціація, яка може бути обумовлена різною локальною полярністю граней. Показано, що частина молекул саліцилової кислоти при адсорбції може утворювати водневі зв’язки з дигідрофосфат-аніонами граней {111}.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.138 + Г121.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432432 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського